Bayern Monachium i Borussia Dortmund w walce o Adama Hlozka

Borussia Dortmund i Bayern Monachium co raz częściej konfrontują się nie tylko na boisku ale i poza nim. Tym razem przedmiotem sporu Niemieckich gigantów jest sprowadzenie młodej gwiazdy Sparty Praga – Adama Hlozka.

Adam Hlozek następcą Erlinga Haalanda? (Fot.: Twitter, @acsparta_EN)

Choć przyszłość Erlinga Haalanda nie jest jeszcze potwierdzona, nie da się ukryć, że Borussia Dortmund musi rozglądać się za ewentualnym następcą Norweskiego snajpera, jednym z kandydatów ma być właśnie 19 latek ze Sparty Praga.

Główną przeszkodą w sprowadzeniu Czecha może być największy rywal „żółto-czarnych” czyli Bayern Monachium. Mówi się, że Hasan Salihamidzić jest wielkim fanem talentu Hlozka i chce sprowadzić go na Alianz Arena. Napastnik oczywiście na początku miałby pełnić rolę zmiennika Roberta Lewandowskiego i przygotowywać na zastąpienie Polaka w przyszłości.

Adam Hlozek to zaledwie 19-letni napastnik, który w 27 spotkaniach bieżącego sezonu zdobył 6 bramek i zaliczył aż 12 asyst w barwach Sparty Praga oraz zdążył już 12-krotnie zagrać w reprezentacji narodowej.

Portal Transfermarkt wycenia Hlozka na 19 mln euro, jednak mówi się, że Sparta oczekuje za swoją gwiazdę aż 25 mln. Przewagą Borussii w walce o młodego napastnika może być fakt, że dyrektorem sportowym Sparty jest były piłkarz i legenda BVB – Tomas Rosicky.

0 / 5. Ocen: 0

Source
BILD

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X