Bayern Monachium chce sprowadzić z powrotem Alexandra Nübela

Bayern Monachium rozpoczął rozmowy z AS Monaco w sprawie przedwczesnego zakończenia wypożyczenia 26-letniego Alexandra Nübela.

Alexander Nübel może w styczniu wrócić z powrotem do Bayernu Monachium. Foto: FC Bayern Munich/ Twitter

Monachijczycy w trybie pilnym chcą sprowadzić Nübela

Przyczyną takiej decyzji Monachijczyków, była złamanie nogi bramkarza nr 1 w bramce Bayernu Monachium -Manuela Neuera, który podczas urlopu, złamał nogę, przez co musiał się podać operacji. Jednak skutek jest taki, że reprezentanta Niemiec, nie zobaczymy już w tym sezonie na boiskach Bundesligi.

Oprócz Nübela działacze z Monachium zastanawiają się nad sprowadzeniem bramkarza reprezentacji Chorwacji – Dominika Livakovica z Dinamo Zagrzeb lub Yanna Sommera, który ma ważny kontrakt z Borussii Mönchengladbach do czerwca 2023 roku. Jednak pierwszą opcją ma być właśnie Nübel.

W rozmowie z Florianem Plettenbergiem ze Sky Germany Stefan Backs -agent Nübela, potwierdził tę informację o chęci sprowadzenia jego podopiecznego z powrotem do Monachium:

 -Tak, Bayern chce sprowadzić Alexandra z powrotem i poinformował mnie o tym. Teraz znalezienie porozumienia zależy głównie od klubów. Dla Alexandra ważne jest, aby wiedzieć, jaka jest jego perspektywa.

Samo AS Monaco nie jest zobowiązane do odesłania Nübela z powrotem do Bayernu Monachium, więc oba kluby muszą dojść do ​​porozumienia w sprawie rekompensaty, ponieważ umowa wypożyczenia niemieckiego bramkarza do drużyny z Księstwa obowiązuje do czerwca 2023 roku. Według nieoficjalnych informacji ta opłata jest siedmiocyfrowa. Jeżeli Nübel wróci z powrotem na Alianz Arena to Monakijczycy będą musieli szukać zastępstwa.

W obecnym sezonie 26-letni bramkarz urodzony w niemieckim Paderborn zagrał dla drużyny z Monaco łącznie w 23 spotkaniach, notując 6 czystych kont. Jego wartość rynkowa według portalu „Transfermarkt” wynosi obecnie 10 milionów euro.

Źródło: Anchor / Florian Plettenberg

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x