Barcelona w opałach! Messi odchodzi, Aguero kontuzjowany!!!

Sezon 2021/2022 może być wyjątkowo trudny dla FC Barcelony. Nie dość, że z klubu po 20 latach odchodzi Leo Messi, wokół którego wszystko się kręciło, to na domiar złego urazu nabawił się Kun Aguero, którego zabraknie przez najbliższe dwa-trzy miesiące!

Barcelona w opałach! Messi odchodzi, Aguero kontuzjowany!!!

Messi pożegnał się z FC Barceloną!

W niedzielę na legendarnym Camp Nou odbyła się uroczysta konferencja prasowa, podczas której Leo Messi pożegnał się z FC Barceloną, po dwudziestu latach występów w jej barwach!!! Argentyńczyk do stolicy Katalonii trafił jeszcze jako dzieciak, a przez ostatnie kilkanaście lat był największą gwiazda „Blaugrany” i uosobieniem praktycznie jej wszystkich sukcesów w XXI wieku. Choć zawodnik dogadał się z klubem, co do warunków nowego kontraktu, jego zawarcie okazało się niemożliwe z powodu przepisów finansowych LaLiga, które nakładają pewne ograniczenia. W tym wypadku były one nie do przeskoczenia.

„Chciałbym odejść w inny sposób, choć przypuszczam, że pożegnanie nigdy nie byłoby czymś miłym. Chciałbym kontynuować tutaj swoją przygodę. Robiłem wszystko, żeby tak właśnie było. Ostatecznie jednak tak się nie stało. Chcę raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy towarzyszyli mi przez tyle lat w klubie. Podziękowania należą się również naszym kibicom, którzy dali mi całą swoją miłość. Starałem się ją oddać, dając wszystko za tę koszulkę. Odchodzę, ale nie mówię „żegnam”, tylko „do zobaczenia”. Visca el Barca!!!” – napisał Argentyńczyk w Mediach Społecznościowych.

Tym samym Leo Messi odchodzi z Camp Nou po ponad dwóch dekadach (przyszedł w 2000 roku – przyp.). W barwach FC Barcelony rozegrał aż 778 meczów, notując 672 trafienia i 305 asyst, co uczyniło go najlepszym piłkarzem XXI wieku. Równie imponująca jest liczba trofeów, których zgromadził aż 35, wygrywając wszystko, co jest do wygrania w klubowej piłce.

Poważna kontuzja Aguero!

Nie dość, że FC Barcelona traci Leo Messiego, prawdopodobnie na rzecz Paris Saint-Germain, to jeszcze z powodu kontuzji wypada drugi z argentyńskich gwiazdorów, nowo pozyskany Kun Aguero, którego nie zobaczymy w pierwszych tygodniach sezonu 2021/2022.

„Przeprowadzone badania potwierdziły kontuzję ścięgna prawej łydki u argentyńskiego napastnika. Gracz będzie niedostępny przez około 10 najbliższych tygodni” – napisała w oficjalnym komunikacie prasowym Duma Katalonii.

Potwierdził się tym samym nieoficjalne informacje hiszpańskich mediów. Nowy sezon startuje już 15 sierpnia, kiedy to FC Barcelona zagra z Realem Sociedad. Ze wstępnych rachunków wynika, że Kub Aguero możę opuścić nawet osiem-dziewięć pierwszych kolejek LaLiga.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Barcelona w opałach! Messi odchodzi, Aguero kontuzjowany!!!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P