Barcelona straci wielki talent? Gavi na celowniku Chelsea

Niewiele dobrego dzieje się w ostatnich miesiącach w Barcelonie, jednym z takich właśnie pozytywnych wyjątków jest eksplozja talentu Gaviego. Radość może jednak nie potrwać długo, wygląda na to, że młodym pomocnikiem mocno interesuje się Chelsea Londyn.

Czy jeden z największych talentów opuści Barcelonę? (Fot.: Twitter/@FCBarcelona)

Gavi w Premier League już latem?

Objawienie się Gaviego w tym sezonie, przypomina trochę najlepsze czasy „La Masii” – czyli legendarnej szkółki piłkarskiej Barcelony. Swego czasu, niemal seryjnie, wypuszczała ona największe talenty na świecie, tak właśnie do wielkiej piłki przebili się Busquets, Iniesta czy Xavi.

Gavi to zaledwie 17-latek (rocznik 2004!), a w tym sezonie stał się podstawowym zawodnikiem „Dumy Blaugrany”, zaliczając już 24 występy w barwach pierwszej drużyny, a w nich jedną bramkę i 4 asysty. Sam Xavi niedawno powiedział o nastolatku:

„Gavi jest przyszłością Barcelony. Ale nie tylko on, w tym gronie znajdują się jeszcze Araoujo, Balde, Nico, Abde. To fantastyczna generacja piłkarzy. Ja w ich wieku się bałem, ale oni są wspaniali. Gavi robi różnicę na boisku i jestem zachwycony, że mam go w drużynie, ale nie chcę porównywać go do innych. On nie ma ograniczeń”

Plany Xaviego o Gavim jako przyszłość Barcelony może pokrzyżować jednak Chelsea Londyn, która od pewnego czasu obserwuje młodego Hiszpana, którego klauzula odejścia wynosi zaledwie 50 milionów euro. Jest tak ponieważ, w Hiszpanii zapis o klauzuli odejścia w kontrakcie jest obowiązkowy, a nikt nie spodziewał się aż tak błyskawicznego rozwoju utalentowanego nastolatka.

Wychowankowie Barcelony często jednak wykazują się przywiązaniem do klubowych barw, zatem odejście Gaviego wydaje się mało prawdopodobne. Nawet w przypadku pozostania w klubie, zainteresowanie ze strony marek takich jak Chelsea to świetna karta przetargowa w walce o jak najwyższy kontakt.

Źródło: Skróty meczów

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus za 3 depozyty1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Bonus za zadania60 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Logowaniewww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

5 / 5. Ocen: 1

Source
FootballTransfers.com

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM
Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM

This will close in 0 seconds