Aż 126 milionów euro za Joao Felixa!

Atletico Madryt pobiło swój rekord zakupowy płacąc Benfice Lizbona aż 126 milionów euro za 19-letniego Joao Felixa! Transakcja została już potwierdzona oficjalnym komunikatem prasowym „Rojiblancos”.

Aż 126 milionów euro za Joao Felixa! (Fot.: Atletico Madryt/Twitter)
Aż 126 milionów euro za Joao Felixa! (Fot.: Atletico Madryt/Twitter)

Gwoli ścisłości klub ze stolicy Hiszpanii nie przelał jeszcze środków na konto portugalskiego giganta, a cała niebotyczna płatność została rozłożona aż na cztery lata. Pierwsza ma opiewać na kwotę 30 milionów w europejskiej walucie. Nie zmienia to wiele w całej sprawie, bo i tak transakcja robi wielkie wrażenie. Nawet w dość zwariowanym świecie futbolu, gdzie kwoty transferowe już od jakiegoś czasu przechodzą ludzkie pojęcie.

Przypominamy, że nastoletni Portugalczyk, który ma za sobą zaledwie rok w seniorskiej piłce, będzie piątym najdroższym zawodnikiem w historii futbolu. Tym samym dołączy do zawodników takich jak Neymar, Philippe Coutinho, Ousmane Dembele czy Kylian Mbappe. Felix kosztował więcej niż jego sławny rodak, Cristiano Ronaldo.

Atletico mogło sobie pozwolić na tak ogromny wydatek dzięki zbliżającej się sprzedaży Antoine Griezmanna, która przyniesie do klubowej kasy przychód w wysokości około 100 milionów w europejskie walucie.

Joao Felix będzie miał za zadanie zastąpić Francuza. Czasu dostanie sporo, bo jego kontrakt będzie obowiązywał aż do 30 czerwca 2026 roku, a więc przez siedem najbliższych lat!


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button