Awans Polski w rankingu FIFA

Reprezentacja Polski w piłce nożnej odnotowała awans w najnowszym rankingu FIFA. Cały czas aktualne miejsce jest niższe od tego sprzed pół roku.

Awans Polski w rankingu FIFA
Awans Polski w rankingu FIFA

Reprezentacja Polski przed opublikowaniem wrześniowego zestawienia plasowali się na miejscu 27. Spadek Biało-Czerwonych wynikał głównie ze słabego występu podczas Euro 2020. Teraz podopieczni Paulo Sousy nareszcie mogą cieszyć się z awansu, chociaż do najlepszej dwudziestki cały czas brakuje kilku pozycji, nie mówiąc już o miejscach z pierwszej połowy tego roku (raz było to nawet miejsce 19.).

Obecnie nasza piłkarska drużyna narodowa zajmuje 24. miejsce w ranking FIFA. Na pewno w tak dużym awansie pomogły ostatnie zwycięstwa z Albania oraz San Marino, a przede wszystkim remis z mocnymi Anglikami. Ci ostatni wskoczyli na podium zestawienia najlepszych ekip świata i zajmują w nim 3. miejsce za Brazylią oraz Belgią, która cały czas jest liderem.

Jak poszło innym zespołom, z którymi Polska walczy o miejsce na przyszłorocznym mundialu w Katarze? Węgrzy zaliczyli spory spadek i zajmują miejsce 40., Albania awansowała na 66. lokatę, natomiast Andora i San Marino są teraz 156. i 210. ekipą świata.

Kolejna aktualizacja rankingu FIFA nastąpi po październikowych spotkaniach eliminacyjnych. Przypominamy, że 9 października Biało-Czerwoni zagrają u siebie z San Marino, natomiast 12 października czeka ich niezwykle ważny wyjazd do Albanii.

W pierwszej dziesiątce zestawienia nie mogło też zabraknąć aktualnych mistrzów Europy. Włosi są na piątym miejscu, a wyprzedzają Argentynę, Portugalię i Hiszpanię. TOP 10 zamyka Dania, a tuż za nim znajdziemy Holandię, Urugwaj, USA oraz reprezentację Niemiec.

Tuż przed Polską w rankingu jest Chile, a wcześniej Iran oraz Peru. Dwudziestkę najlepszych zespołów zamyka Senegal.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski
Maksymilian Kotowski
Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Podobne do: Awans Polski w rankingu FIFA

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P