Australian Open 2022: Obrończyni tytułu gra dalej

Obrończyni tytułu Japonka Naomi Osaka rozpoczęła tegoroczny Australian Open od pewnego zwycięstwa 6:3, 6:3, z Kolumbijką Camilą Osorio. Przypomnijmy, że była zawodniczka nr 1 na świecie wygrała Australian Open dwa razy w 2019 i 2021 roku.

Australian Open: Obrończyni tytułu gra dalej

Osaka udanie rozpoczyna obronę tytułu w Melbourne!

Rozstawiona z nr 13 Osaka potrzebowała 68 minut by wygrać na Rod Laver Arena z 20-letnią Kolumbijką, która zajmuje wysokie 50. miejsce w rankingu WTA. Dla Osorio był to debiut w turnieju głównym Australian Open. Młoda Kolumbijka ma za sobą świetny sezon i w 2021 roku zdobyła swój pierwszy tytuł WTA triumfując u siebie w Bogocie.

Osaka dzięki znakomitym uderzeniom wyszła na prowadzenie 5:0 w pierwszym secie. Osorio jednak nie spuściła głowy i zaczęła coraz mocniej atakować drugie podanie Osaki. Efektem tego było wygranie trzech gemów. Osorio przy stanie 3:5 miała dwie piłki gemowe, ale Japonka wkroczyła do akcji i silnym forhendem wyszła z opresji i zakończyła seta po 30 minutach gry. W drugim secie Osaka przełamała rywalkę w trzecim gemie wychodząc na prowadzenie 2:1 i od tego momentu obrończyni tytułu nie miała już większych problemów i zeszła zwycięska z kortu. Naomi miała w tym pojedynku 83% skuteczność pierwszego serwisu.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X