Australian Open 2022: Miedwiediew lepszy od Tsitsipasa

Rosjanin Danił Miedwiediew będzie rywalem Hiszpana Rafaela Nadala w niedzielnym finale Australian Open. W dzisiejszym półfinale rozstawiony z nr 2 Miedwiediew pokonał rozstawionego z nr 4 Greka Stefanosa Tsitsipasa 7:6 (7-5), 4:6, 6:4, 6:1.

Australian Open 2022: Miedwiediew lepszy od Tsitsipasa

Miedwiediew po czterech setach w finale!

Mecz rozpoczął się nudno pod względem wynikowym – zarówno Tsitsipas jak i Miedwiediew wygrali swoje serwisy do zera w czterech pierwszych gemach (2:2). Nie było jednak nudno jeśli chodzi o akcje podczas poszczególnych piłek w tych gemach, które były na mistrzowskim poziomie. Niewiele zmieniło się w kolejnych odsłonach seta. Tenisiści pewnie zwyciężali w swoich podaniach (4:4). Najciekawiej było w dziewiątym gemie, gdzie Miedwiediew nie wykorzystał trzech break pointów na przełamanie. W gemie było cztery równowagi a Tsitsipas dopiero w trzeciej piłce gemowej. Kolejne dwie odsłony tego seta to znowu wygrane gemy do zera przez obu serwujących (6:5). Rosjanin wygrał swoje podanie do 15 i doprowadził do wyrównania na 6:6. Tsitsipas uzyskał przewagę w tie-breaku 4:2. Miedwiediew wyrównał na 4:4 a następnie objął pierwsze prowadzenie w tie-breaku 6:5 a chwilę później wykorzystał piłkę setową i wygrał tie-breaka 7:5.

Tsitsipas dobrze rozpoczął drugiego seta przełamując rywala i wygrywając swój serwis (2:0). W trzech kolejnych gemach zawodnicy wygrywali swoje podania do zera (3:2). W szóstym gemie Rosjanin najpierw nie wykorzystał dwóch break pointów a potem miał drugą piłkę gemową i doprowadził do swojego pierwszego przełamania w tym secie (3:3). Danił przy swoim podaniu zwyciężył trzeciego gema z rzędu (3:4). Grek wziął rewanż i powtórzył wyczyn Rosjanina wygrywając trzy gemy z rzędu kończąc zwycięstwem w secie 6:4!

Stefanos zaprzepaścił dwa break pointy na przełamanie w pierwszym gemie trzeciego seta. Rosjanin wybronił się i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść prowadząc w secie (0:1). Kolejne trzy gemy zdecydowanie wygrywane przez serwujących (2:3). W szóstej odsłonie seta doszło do dwóch równowag, w końcu Grek wykorzystał drugą piłkę gemową i doprowadził do wyrównania (3:3). Przy prowadzeniu 5:4 Rosjanin rozpoczyna dziesiątego gema od kapitalnego dropszota a następnie minął forhendem przeciwnika i prowadził 30:0. Danił wykorzystał drugą piłkę setową i wygrał seta 6:4.

Miedwiediew świetnie rozpoczął czwartego seta od wygrania swojego gema serwisowego do zera. W czwartym gemie przełamał Greka i powiększył przewagę na 3:1. Rosjanin poszedł za ciosem i wygrał kolejne trzy gemy z rzędu gromiąc Greka w tym secie 6:1! GEM, SET i MECZ dla Miedwiediewa!

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuję się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, siatkówką i tenisem. Nie są mi obce również sporty zimowe. Nie potrafię żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Wiadomości sportowe

Back to top button