Australian Open 2022: Miedwiediew i Tsitsipas ostatnimi półfinalistami

Rosjanin Danił Miedwiediew po prawdziwym dreszczowcu wygrał z Kanadyjczykiem Felixem Auger-Aliassimem a Grek Stefanos Tsitsipas bez problemów pokonał Włocha Jannika Sinnera w dzisiejszych ćwierćfinałach wielkoszlemowego turnieju Australian Open.

Australian Open 2022: Miedwiediew i Tsitsipas ostatnimi półfinalistami

Miedwiediew vs Auger-Aliassime

Miedwiediew stoczył morderczy bój z Auger-Aliassimem. Po czterech godzinach i 41 minutach gry rozstawiony z nr 2 Rosjanin wygrał pięciosetowy pojedynek, w którym przegrywał już 0:2. Miedwiediew po raz czwarty wygrał z Felixem w historii ich meczów i jest trzecim Rosjaninem obok Jewgienija Kafielnikowa i Marata Safina, który wielokrotnie dotarł do półfinału Australian Open. Kanadyjczyk był dziś niezwykle zdeterminowany i wywierał presję na rywalu, ale doświadczenie Rosjanina okazało się niebagatelne.

Tsitsipas vs Sinner

Rozstawiony z nr 4 Tsitsipas zwyciężył dość gładko w trzech setach 6:3, 6:4, 6:2. Wygrał wszystkie cztery break pointy. W swoich gemach serwisowych miał tylko raz równowagę. Podczas meczu nagle zaczął padać ulewny deszcz i dach musiał zostać zamknięty. 20-minutowa przerwa w spotkaniu nie wpłynęła źle na Tsitsipasa, który uporał się z 20-letnim Włochem i awansował do półfinału.

Mecze półfinałowe singla mężczyzn odbędą się w piątek w sesji wieczornej.

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz
Tomasz Bysiewicz
Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuję się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, siatkówką i tenisem. Nie są mi obce również sporty zimowe. Nie potrafię żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Podobne do: Australian Open 2022: Miedwiediew i Tsitsipas ostatnimi półfinalistami

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P