Australian Open 2022: Barty rozbiła Keys w półfinale!

Rozstawiona z nr 1 reprezentantka gospodarzy Ashleigh Barty nie dała żadnych szans Amerykance Madison Keys i zwyciężyła 6:1, 6:3 w półfinale wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Podczas dzisiejszego pojedynku Barty zagrała fenomenalnie wyrzucającym serwisem i uderzeniami z forehandu.

Australian Open 2022: Barty rozbiła Keys w półfinale!

Barty w finale, Australia w euforii!

Keys rozpoczęła mecz serwisem i dwukrotnie miała okazję zdobyć pierwszy punkt w meczu, ale nie wykorzystała dwóch break pointów. Barty zaimponowała własnym podaniem wygrywając dwa swoje gemy serwisowe do zera! Piąty gem doskonale rozpoczęła Keys, która posłała asa serwisowego – 192 km/h! Później jednak Barty przejęła inicjatywę i po raz trzeci przełamała rywalkę (4:1). W szóstej odsłonie pierwszego seta Keys zaprzepaściła szansę na pierwsze przełamanie i nie wykorzystała break pointa (5:1). Australijka doprowadziła kolejnym przełamaniem do końca seta (6:1).

W drugim secie Barty bardzo podobnie radzi sobie z serwisem przegrywając tylko jedną piłkę w dwóch, pierwszych swoich gemach serwisowych. Obie wygrywały swoje serwisy do stanu 3:2 dla Ashleigh. W szóstym gemie Australijka nie dała rady wygrać dwóch break pointów, ale ostatecznie po jednej równowadze wywalczyła przełamanie (4:2). Chwilę później wygrała swój gem serwisowy do zera! Amerykanka odpowiedziała tylko wygraniem przy swoim podaniu (5:3). Dziewiąty gem okazał się ostatnim i Barty triumfowała awansując do finału!

Barty jest pierwszą zawodniczką australijską od czasów Wendy Turnbull z 1980 roku, która dotarła do finału Australian Open! Turnbull przegrała wówczas w finale z Haną Mandlikovą. Ashleigh w finale powalczy o tytuł mistrzyni od czasu Chris O’Neil z 1978 roku.

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button