Audi i Porsche wezmą udział w walce o Formułę 1 od 2026 roku jako dostawcy silników

Audi i Porsche wezmą udział w walce o Formułę 1 od 2026 roku jako dostawcy silników

Audi i Porsche zapewnią silniki do Formuły 1

Za kilka lat ponownie zmienią się przepisy F1 dotyczące silników, co może otworzyć drzwi nowym dostawcom, a być może nawet nowym zespołom, ponieważ ten sport ma na celu zwiększenie atrakcyjności finansowej i rentowności dla producentów.

Oczywiście Porsche i Audi nie mają na tyle pieniędzy, ale będąc częścią gigantycznej Grupy VW jest im znacznie łatwiej, mimo to jak dotąd odmówiły udziału w erze turbo-hybrydowej F1.

Nowa iteracja układów napędowych przewidziana na połowę tej dekady może jednak zachęcić ich do wejścia do F1, a dziennik CAR donosi, że obie firmy chcą zapewnić zasilanie dwóm największym zespołom w tym sporcie.

Historia mówi, że Audi chce współpracować z McLarenem – coś, o czym widzieliśmy plotki już w ostatnich miesiącach – podczas gdy Porsche może chcieć połączyć się z Red Bullem, który wkrótce rozpocznie produkcję własnych silników przez kilka następnych lat.

Raport twierdzi, że rada nadzorcza VW musi tylko dać zielone światło, a kiedy to zrobi, dwie najbardziej kultowe marki motoryzacyjne rozpoczną swoje plany, by zająć miejsce na szczycie tabeli sportów motorowych.

5 / 5. Ocen: 2

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. Dziennikarz od 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Audi i Porsche wezmą udział w walce o Formułę 1 od 2026 roku jako dostawcy silników

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P