Astoria Bydgoszcz stawia na młodzież

Astoria Bydgoszcz po zakontraktowaniu trenera Marka Popiołka przeszła do pierwszych ruchów kadrowych. Razem ze swoim szkoleniowcem z Radomia przyszedł Aleksander Lewandowski. Teraz dołączył do niego Michał Pluta, który zajął miejsce swojego starszego brata Andrzeja. 

enea astoria bydgoszcz
Astoria Bydgoszcz stawia na młodzież

Jak pokazują pierwsze ruchy kadrowe Astorii Bydgoszcz, zmierza ona w kierunku odmłodzenia składu. Najpierw kontrakt podpisał Aleksander Lewandowski, który razem trenerem Markiem Popiołkiem zamienił Radom na Bydgoszcz. W ubiegłym sezonie przebił się do rotacji swojego zespołu. Spędzał na boisku blisko 20 minut. Notował średnio ponad 6 punktów i prawie trzy zbiórki.

Jest jednym z bardziej perspektywicznych graczy młodego pokolenia. Pomimo młodego wieku ma on sporo doświadczenia, bo teraz zakończył właśnie trzeci sezon gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z roku na rok robił postępy i mamy nadzieje, że przez kolejny rok będzie to kontynuował w Bydgoszczy. Alek ma również bardzo dobre parametry na pozycji numer 3. Jestem przekonany, że zawodnik o takim talencie i inteligencji boiskowej pomoże nam w zrealizowaniu naszych celów”. – mówi nowy trener Astorii, Marek Popiołek, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Nowy skrzydłowy klubu z Bydgoszczy jest również reprezentantem Polski U23 w koszykówce 3×3.  Z kolei Michał Pluta ostatnio terminował w składzie ekipy z Ostrowa. Występował w epizodach. Na boisku pojawił się w 11 meczach, co złożyło się na 31 punktów łącznie. Nieco częściej występował sezon wcześniej w barwach Asseco Gdynia, gdzie zaliczył 15 spotkań, czterokrotnie pojawiał się w wyjściowym składzie.

Głównie został zapamiętany z dobrego występu podczas zwycięskich derbów trójmiasta. Teraz w Bydgoszczy liczy na właściwy rozwój. Podobny do tego, którego doświadczył jego starszy brat Andrzej, który po dobrym sezonie w Astorii zaliczył sportowy awans. Podpisał kontrakt z mającym spore aspiracje Treflem Sopot. Dla Michała jednak najważniejsza jest gra. W nowym klubie powinien pojawiać się na boisku znacznie częściej, niż miało to miejsce w Ostrowie Wielkopolskim. Zwłaszcza że Marek Popiołek nie boi stawiać się na młodzież, o czym świadczą, chociażby jego pierwsze ruchy na rynku transferowym po objęciu nowego zespołu. 

Przygotował: Oskar Struk.  

5 / 5. Ocen: 3

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x