Aston Villa chce kupić Rodrigo Bentancura. Juventus odrzucił pierwszą ofertę

Aston Villa w tym okienku zakontraktowała już Philippe Coutinho z Barcelony, Lucasa Digne z Evertonu i Caluma Chabmersa z Arsenalu. Teraz na celowniku znalazł się Rodrigo Bentancur z Juventusu Turyn.

Rodrigo Bentancur trafi do Premier League? (Fot.: Twitter/@juventusfc)

Aston Villa proponuje 20,5 milionów funtów

Juventus odrzucił ofertę Anglików opiewającą na 16,5 miliona funtów, plus 4 w bonusach, według Sky Italia, klub z Turynu oczekuje za swojego zawodnika 21 milionów. Propozycja Aston Villi, wliczając bonusy, odbiega zatem tylko o pół miliona, więc wydaje się, że porozumienie między klubami jest tylko kwestią czasu, a transfer uda się dopiąć przed poniedziałkowym zakończeniem okna transferowego.

Juventus nie chce odpuścić w kwestii ceny, zwłaszcza, że w umowie Urugwajczyka zapisane jest, że 30 procent z jego transferu trafi do byłego klubu – Boca Juniors, skąd trafił do Juve w 2017 roku za 8 milionów funtów.

Chęć sprowadzenia Urugwajczyka spowodowana może być dużym zainteresowaniem pomocnikiem Aston Villi – Douglasem Luizem, za którego podobno Arsenal skłonny jest zapłacić 30 milionów funtów. Oba te transfery nie są jednak od siebie uzależnione.

Rodrigo Bentancur w tym sezonie jest zawodnikiem, który używany jest przez trenera Allegriego, w rotacji. W tym sezonie Serie A zagrał 19 spotkań, z czego 9 rozpoczął na ławce rezerwowych. Przez 1155 minut na boisku zaliczył dwie asysty w lidze włoskiej.

0 / 5. Ocen: 0

Source
SktSports

Wiadomości sportowe

Back to top button