Asseco Arka Gdynia – GTK Gliwice: Typy, kursy (23 01.2022)

Starcie w  Gdyni może praktycznie rozstrzygnąć kwestię utrzymania  Asseco w lidze.  Stanie się tak w przypadku wygranej nad GTK Gliwice. Wówczas gospodarze odskoczą rywalom na odległość czterech wygranych. Dla gliwiczan to ostatnia szansa, żeby bezpowrotnie nie stracić kontaktu z przeciwnikami w walce o utrzymanie. Obie drużyny potrzebują wygranej jak tlenu… 

typy Energa Basket Liga
Asseco Arka Gdynia – GTK Gliwice: Typy, kursy (23 01.2022)

Typ na Asseco Gdynia- GTK Gliwice 

Kursy bukmacherów:

  • 1,75 – 2,00  – wynik z uwzględnieniem dogrywki (www.STS.pl

GTK bez marginesu błędu 

Gliwiczanie aktualnie zajmują ostatnie miejsce w tabeli, mając na swoim koncie, ledwie trzy wygrane w 17 spotkaniach Ostatnio smak zwycięstwa poczuli 14. października ubiegłego roku, pokonując ekipę z Radomia. W celu ratowania sezonu dokonano w zespole licznych roszad, ale ten, przynamniej na razie nie przyniosły oczekiwanego przełomu. W klubie robi się nerwowo. Mówi się, że w przypadku porażki w Gdyni pracę może stracić trener Robert Witka. Zatem w Gliwicach wszyscy zdają sobie sprawę z wagi tego spotkania, które jest praktycznie ostatnią szansą, by na dobre nie ugrząźć na ligowym dnie. 

Asseco  Gdynia dość dobrze wspomina ostatnie stracie z GTK, gdyż była to ich premierowa wygrana w sezonie. Jednak od tamtego momentu w obu zespołach zaszło mnóstwo zmian i nie może ono być punktem odniesienia. Kluczowe pytanie dla gdynian przed tym meczem  brzmi: czy do gry po kontuzji wróci Novak Musić. Serb podobno ma być gotowy, bo już od poniedziałku bierze udział w treningach. Jest on podstawowym rozgrywającym, który ma ogromny wpływ na postawę całej drużyny, Dobitnie pokazały to ostatnie mecze, gdzie zastępujący go młody Marcin Kowalczyk nie sprostał zadaniu. 

Starcie Assseco Gdynia z GTK Gliwice ma niebagatelne znaczenie   w kontekście walki o utrzymanie. Problemem gliwiczan może być również  przymusowa przerwa w grze, którą odbyli ostatnio z powodu koronawirusa w zespole. Choć gospodarze też notują ostatnio obniżkę formy, to wciąż są drużyną lepiej pokładaną i o wyższej jakości sportowej. Z tego powodu stawiamy na ich wygraną.

  • Nasz typ: wygrana Asseco (wynik z uwzględnieniem dogrywki, kurs 1,75 na www.STS.pl). 

Przygotował: Oskar Struk.  


5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X