Arthur Vitelli nowym piłkarzem Podbeskidzia Bielsko-Biała

Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadziło drugi zimowy transfer podczas tego okienka. Nowym zawodnikiem „Górali” został 22-letni francuski środkowy obrońca – Arthur Vitelli. Do Bielsko-Białej trafił na zasadzie wypożyczenie z francuskiego Guingamp, ale włodarze pierwszoligowego klubu zapewnili opcję wykupu piłkarza, w przypadku dobrej gry w ekiprie prowadzonej przez Dariusza Żurawa.

Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadziła drugi zimowy transfer. Foto: Podbeskidzie Bielsko-Biała/Twitter.

Obrońca z Francji pomoże Podbeskidziowi w walce o awans do PKO Ekstraklasy

Vitelli jak na razie był zawodnikiem, który grał tylko w swoim kraju. Grał przez dwa latach w młodzieżowej drużynie Dijon, po czym przeniósł się w 2021 roku do Guingamp, gdzie grał w rezerwach, jak i w pierwszym zespole. Podczas tego sezonu 22-letni obrońca rozegrał na poziomie Ligue 2 trzy spotkania, do tego dołożył jedno spotkanie w Coupe de France. W rezerwach Guingamp grającego w IV lidze francuskiej rozegrał natomiast pięć razy.

Ostatnio mówiło się jednak, że Arthur Vitelii miał się przenieść do innego klubu z pierwszej ligi. Konkretnie chodziło o Wisłę Kraków, jednak jak się okazało po krótkim czasie, ta informacja była kompletnie nieprawdziwa, a tematu tego transferu nie było. Natomiast Vitelli zamiast do Krakowa przeniesie się do Bielsko-Białej.

Podbeskidzie Bielsko-Biała po rundzie jesiennej w Fortunie 1 lidze zajmuje w ligowej tabeli 8 lokatę, ze zdobytymi 27 punktami. Do miejsca dającego baraże o PKO Ekstraklasę, popularnym „Góralom” brakuje jednego punktu. Wiosną Podbeskidzie, będą chcieli zrobić wszystko, aby osiągnąć przynajmniej podstawowy cel, jakim jest awans do baraży o PKO Ekstraklasę. Na pewno można się spodziewać, że w kolejnych tygodniach do Bielsko-Biały trafią jeszcze jacyś zawodnicy.

Wcześniej włodarze klubu z Bielsko Białej sprowadzili w formie wypożyczenia środkowego pomocnika Lechii Gdańsk -Tomasza Neugebauera.

Źródło: Podbeskidzie Bielsko-Biała

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x