Arsène Wenger nie wyklucza zmiany formuły MŚ w 2026 roku

Tegoroczne mistrzostwa Świata w Katarze wchodzą w kluczową fazę. Za niedługo walka o półfinał i potem wielki finał tych MŚ. Jednak dużo mówi się już o kolejnym mundialu, który za niecałe cztery lata odbędzie się w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku. To mają być także pierwsze MŚ, gdzie pojawią się 48 reprezentacje, a nie jak teraz 32 drużyny.

Arsène Wenger nie wyklucza zmiany formuły MŚ w 2026 roku (źródło: PAP/EPA.)

Zamieszanie z formatem MŚ 2026 roku

Dużo mówi się także o tym, że na początkowej rywalizacji mają być grupy z trzema drużynami. Razem ma być takich grup aż szesnaście. Oczywiście im więcej będzie spotkań, to bardzo ciężko będzie możliwość obejrzenia wszystkich meczów na kolejnych MŚ. Oczywiście FIFA jeszcze nie podjęła decyzji odnośnie formuły rozgrywania MŚ za cztery lata. Jednak na dzień dzisiejszy wiele dziennikarzy, ekspertów piłkarskich z całego świata krytykuję decyzję władz tej organizacji piłkarskiej.

Jak informuje były trener Arsenalu Londyn a obecnie dyrektor rozwoju piłki nożnej FIFA -Arsène Wenger, w rozmowie z ESPN powiedział, że jeszcze nic nie zostało uzgodnione.

Nic nie jest jeszcze postanowione, ale będzie 16 grup po trzy drużyny, albo 12 grup po cztery, albo stworzymy dwie połówki, w których będzie sześć grup po cztery zespoły – wyznał Francuz.

Dodał również:

Ja o tym nie zdecyduję. Zrobi to Rada FIFA i myślę, że to nastąpi w przyszłym roku – zakończył swój monolog obecny dyrektor rozwoju piłki nożnej przy FIFA.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Na tę chwilę wiemy tylko, że na mundial w Katarze zakwalifikuje się 16 zespołów z Europy, 8 lub 9 z Azji, 9 lub 10 Afryki, 6 ,7 albo 8 z Ameryki Północnej i Centralnej, 6 albo 7 z Ameryki Południowej i 1 lub 2 reprezentacje z Oceanii.

Kwalifikacje do tych MŚ mają zostać rozegrane we wszystkich konfederacjach pomiędzy marcem 2023 roku a listopadem 2025 roku. Natomiast kolejny mundial odbędzie się na przełomie czerwca i lipca 2026 roku.

Źródło: ESPN

5 / 5. Ocen: 1

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x