Arsenal w białych koszulkach na Nottingham Forest

Arsenal założy jednorazowo białe koszulki na niedzielny mecz Pucharu Anglii z Nottingham Forest po tym, jak połączył siły z Adidasem, aby rozpocząć nową inicjatywę, która ma na celu walkę z przestępczością i przemocą wśród młodzieży.

Arsenal w białych koszulkach na Nottingham Forest (foto: Adidas)

Białe koszulki Arsenalu na znak protestu przeciwko przemocy

Arsenal i Adidas połączyły siły, aby współpracować nad kampanią No More Red, która opiera się na pracy wykonywanej obecnie przez Arsenal.

W samym Londynie w ciągu 12 miesięcy od czerwca 2020 r. do 2021 r. popełniono 10 000 przestępstw związanych z nożem. W zeszłym roku w Londynie odnotowano również najwyższą liczbę morderstw wśród nastolatków w ciągu roku, odkąd pojawiły się dane, z których większość dotyczyła ataków nożem.

Inicjatywa No More Red ma na celu zapewnienie bezpiecznych przestrzeni do gry w piłkę nożną, zaczynając od boiska na Harvist Estate, zaledwie kilka minut od Emirates Stadium.

Będzie również obejmować program mentorski, z udziałem takich osób jak Ian Wright i Idris Elba.

Arsenal będzie grał w białych koszulkach w niedzielę przeciwko Forest, aby uczcić rozpoczęcie inicjatywy, zastępując kultową czerwoną koszulkę domową. Zestaw nigdy nie będzie dostępny na rynku i będzie przyznawany tylko osobom, które wnoszą pozytywne zmiany w społeczności.

Jely Kikamba, Verona Alili, Ian Wright, Khush Quiney i Aron Sweeney

Po meczu dziesięć koszulek noszonych przez graczy z pola zostanie podarowanych organizacjom, które pracują w społeczności, aby zająć się niektórymi z głównych przyczyn przestępczości i przemocy wśród młodzieży, takich jak The Stephen Lawrence Day Foundation i The Ben Kinsella Trust.

„Każda młoda osoba zasługuje na możliwość wyrażenia siebie. Możliwość istnienia w bezpiecznym środowisku” – powiedział były napastnik Arsenalu Wright.

„Możliwość życia wolnego od strachu przed przemocą. Nigdy nie możemy zaakceptować utraty życia z powodu przemocy wśród młodzieży jako „normalnej” w naszym mieście i tak ważne jest, abyśmy wszyscy pracowali razem, aby stworzyć lepsze środowisko dla młodych ludzi.

„Dając młodym ludziom więcej miejsc do uprawiania sportu, więcej wsparcia i dostęp do osób, które mogą ich zainspirować, razem możemy pomóc młodym ludziom w Londynie”.

5 / 5. Ocen: 1

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button