Arka z nowym szkoleniowcem wróciła do treningów

W ten czwartek (1 grudnia) zawodnicy Arki Gdynia wznowili treningi przygotowujące do wiosennych występów. Obecna cykl potrwa do 17 grudnia.

Piłkarze Arki wrócili do treningów
Piłkarze Arki wrócili do treningów (fot. materiały prrasowe)

Pierwszy trening nowego trenera

Treningi Arki Gdynia przed wznowieniem rozgrywek Fortuna 1. Ligi odbywać się będą na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu. Część tak jak dzisiaj, realizowana będzie na boisku rugby, ale nie zabraknie także zajęć w siłowni. 

To pierwszy trening jaki poprowadził w roli głównego szkoleniowca Hermes Soares.  Były to zajęcia wprowadzające. Na razie aura nie torpeduje planów jakie na najbliższy czas ma nasz zespół i wszystko wskazuje, że tak będzie do 17 grudnia.

Fortuna bonus bez ryzyka na MŚ 2022
Fortuna bonus bez ryzyka na MŚ 2022

Trening rozpoczęła rozgrzewka z akcentami koordynacji ruchowej. Mieliśmy także grę zadaniową o charakterze tlenowym.  

Na początek przyszłego tygodnia zaplanowano testy, które pozwolą potem przygotować wytyczne do treningów indywidualnych, które zawodnicy będą realizować w okresie przerwy świąteczno-noworocznej.

Absencja Gola i Rymaniaka

Na pierwszych zajęciach zabrakło Janusza Gola oraz Bartosza Rymaniaka, którzy otrzymali zgodę na dołączenie do drużyny nieco później. Jeśli chodzi o młodych zawodników Jakub Staniszewski, Wojciech Zieliński i Marcel Szymański po zakończeniu rundy w CLJ U19  (przed nimi derby z Lechią w Gdańsku – sobota, g.13.00) i po przerwie, od 3 stycznia dołączą do kadry treningowej I zespołu. 

ranking bukmacherów mundial 2022
Sprawdź aktualny ranking bukmacherów

W przyszłym tygodniu na środę zaplanowano pierwszy ze sparingów jakie odbędą się podczas zimowych przygotowań. Rywalem Arki na Narodowym Stadionie Rugby o g. 11.00 będzie Olimpia Elbląg. 

4.8 / 5. Ocen: 54

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x