Antony Martial w Hiszpanii? Sevilla zainteresowana napastnikiem

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce, po 7 latach rozejdą się drogi Manchesteru United i Antonyego Martiala. Francuz już w grudniu sygnalizował wolę opuszczenia klubu, a teraz do gry wkroczyła Sevilla.

Martial opuści Manchester United? (Fot.: Twitter / @ManUtd)

Z Manchesteru United do Sevilli

W temacie Martiala najwięcej do tej pory mówiło o się przenosinach do Juventusu, według mediów włoski klub chciał wypożyczyć Francuza z Manchesteru United, jednak problemem była jego wysoka pensja. W tym momencie swoją chęć do wypożyczenia zawodnika, według Goal.com, zgłasza hiszpańska Sevilla.

Okres Martiala w Manchesterze to wielka sinusoida, od dobrych fragmentów i regularnego zdobywania bramek, po niemal nieustanne siedzenie na ławce i szyderstwa ze strony kibiców. Cykle te powtarzały się naprzemiennie. Teraz w obliczu ogromnej konkurencji w postaci m.in Rashforda, Ronaldo, Cavaniego czy Greenwooda, pozycja Francuza w hierarchii klubowe zdaje się być wyjątkowo słaba.

Na niedomiar złego, Martial i szkoleniowiec Czerwonych Diabłów Ralph Rangnick mieli lekką medialną sprzeczkę. Niemiecki trener w wywiadzie po meczu z Aston Villą powiedział, że napastnik nie znalazł się w kadrze tylko i wyłącznie na własne życzenie, co oburzyło Francuza i ten szybko wystosował sprostowanie na swoim Instagramie, stanowczo zaprzeczając słowom trenera. Sam Rangnick twierdzi, ze nieporozumienie zostało wyjaśnione i po raz pierwszy w swojej kadencji wpuścił Martiala na boisko w ostatnim meczu ligowym z West Hamem.

Nie wydaje się jednak, żeby wobec nieporozumień z trenerem oraz ogromnej konkurencji, Martial miał szansę poprawić swoje miejsce w Manchesterze United i zapewne decyzja o opuszczeniu klubu już zimą zostanie podtrzymana.

Według doniesień mediów Martial jest chętny na przenosiny do Hiszpanii i w tym celu gotów jest obniżyć swoje wymagania finansowe. Żeby wypożyczenie doszło do skutku potrzebne jest jeszcze porozumienie między oboma klubami, podobno Manchester wymaga opłaty w wysokości 5 milionów euro.

0 / 5. Ocen: 0

Source
Goal.com

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X