Andriy Łunin trafi do Ajaxu Amsterdam?

Bramkarz Realu Madryt Andriy Łunin stał się celem transferowym Ajaxu, który szuka zastępstwa dla Andre Onanyw letnim okienku transferowym.

Andriy Łunin ajax real
Andriy Łunin trafi do Ajaxu Amsterdam? (foto: 112.international)

Wypożycznie do Ajaxu to szansa dlaAndriy Łunina

Holenderscy działacze stracą swojego wieloletniego numer jeden, Onana, gdyż jego kontrakt z klubem wygasa pod koniec sezonu. Kameruńczyk jest gotowy do podpisania kontraktu z Interem Mediolan na zasadzie wolnego transferu. Jego odejście spowoduje, że w klubie zabraknie numeru jeden na bramce.

I wygląda na to, że Lunin jest kandydatem do zastąpienia Onany. 22-latek przybył do Realu Madryt w 2018 roku, z Zoria Ługańsk. Od tego czasu był na wypożyczeniu w Leganes, Realu Valladolid i Realu Oviedo.

Młody bramkarz Lunin musiał czekać na swój czas ze względu na obecność Thibauta Courtois, który w ostatnich latach był w rewelacyjnej formie. Doszło do frustracji związanej z brakiem gry, co wywołało spekulacje na temat jego najbliższej przyszłości w hiszpańskim klubie.

Niedawno pojawiły się doniesienia o zainteresowaniu klubem Premier League Newcastle United. A dzisiaj również podobne głosy dochodzą z Ajaxu, który również zainteresował się 22-letnim ukraińskim bramkarzem.

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus za 3 depozyty1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Zakład bez ryzyka w Betgames20 PLN
Zakład bez ryzyka na Wirtualki20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Z kolei Real Madryt postrzega Lunina jako przyszłość swojej bramki i nie chce rozstawać się z nim na stałe. Ale Ajaxem byliby otwarci na możliwość zawarcia umowy wypożyczenia na jeden lub nawet dwa sezony.

Biorąc pod uwagę dobre relacje między Realem Madryt a Ajaxem, szanse na takie porozumienie również są wysokie. Szczególnie, że 22-latek pojawił się na boisku zaledwie dwa razy w ciągu osiemnastu miesięcy, chwilowa przerwa w klubie takiego kalibru jak Ajax Amsterdam, w którym miałby szansę na występ w Lidze Mistrzów, dobrze sprawdziłaby się zarówno dla Lunina, jak i Realu Madryt.

5 / 5. Ocen: 2

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Andriy Łunin trafi do Ajaxu Amsterdam?

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P