Andrea Anastasi poprowadzi wicemistrzów Polski!

Włoch Andrea Anastasi podpisał kontrakt z ONICO Warszawa – poinformowano w czwartek 6 czerwca w komunikacie prasowym wicemistrzów naszego kraju na ich oficjalnej stronie internetowej.

Andrea Anastasi poprowadzi wicemistrzów Polski! (Fot.: ONICO Warszawa/Twitter)

Niegdyś znakomity zawodnik a od wielu już lat jeden z najlepszych szkoleniowców piłki siatkowej – legenda nie tylko włoskiej, ale też światowej siatkówki – będzie pełnił funkcję pierwszego trenera drużyny ONICO Warszawa przez co najmniej dwa najbliższe lata. Jako, że przychodzi do ekipy wicemistrzów, to jasne jest, że zespół pod jego wodzą ma walczyć o najwyższe cele na polskim podwórku, a także godnie reprezentować stolicę naszego kraju na arenie międzynarodowej, gdzie w przyszłym sezonie warszawianie będą występować w Lidze Mistrzów CEV.

„ONICO to świetny projekt we wspaniałym mieście, stolicy kraju. Jestem osobą, która bardzo lubi wyzwania, dlatego przyjechałem tu po to, by wygrywać i zdobyć złoty medal. Mam pełne przekonanie, że klub nie zamierza poprzestać na wywalczonym w ubiegłym sezonie wicemistrzostwie, a ja zrobię wszystko, by pomóc osiągnąć jeszcze lepszy wynik” – powiedział nowy trener ONICO Warszawa, cytowany w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Warto przypomnieć, że Andrea Anastasi pojawił się w naszym kraju już osiem lat temu, dokładnie w 2011 roku, kiedy to objął posadę selekcjonera polskiej drużyny narodowej, z którą już w pierwszym roku swojej pracy nad Wisłą wywalczył srebro Pucharu Świata oraz brąz Mistrzostw Europy i Ligi Światowej, a w 2012 roku wygrał te ostatnie rozgrywki, co nigdy wcześniej reprezentacji Polski się nie udało. Niestety gorzej było na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, gdzie odpadliśmy w 1/4 finału, co poskutkowało zakończeniem przygody z Biało-Czerwonymi.

„Andrea to znakomity fachowiec, o czym przekonałem się osobiście, bo miałem przyjemność z nim pracować. Znam jego metody treningowe, jego podejście do zawodników indywidualnie, ale też do drużyny jako grupy. I jestem przekonany, że doskonale się tu odnajdzie, a dla chłopaków jego charakter i sposób prowadzenia zespołu będą dodatkowymi impulsami. Do tego bogate doświadczenie Andrei jest nieocenione, bo przecież niebawem zadebiutujemy w rozgrywkach Ligi Mistrzów i znów chcemy walczyć o medale PlusLigi. Wierzymy w to, że dzięki niemu ONICO na stałe zagości w czołówce polskich drużyn siatkarskich” – powiedział Piotr Gacek, prezes stołecznego klubu, który wspomina m.in. czas wspólnej pracy w Treflu Gdańsk.

Przypominamy, że w 2014 Andrea Anastasi wrócił bowiem nad Wisłę, gdzie objął stery w Treflu Gdańsk, z którym w ciągu pięciu ostatnich sezonów zdobył dwa medale PlusLigi (srebrny w 2015 i brązowy w 2018 roku) oraz dwukrotnie wywalczył krajowy puchar (2015, 2018), a raz zwyciężył także w spotkaniu o Superpuchar Polski (2015).

Źródło: ONICO Warszawa/onicowarszawa.pl

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button