Amp Futbol Polska świętuje Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Amp Futbol Polska obchodzić będzie Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami w Hali Piłkarskiej na warszawskim Bemowie. Podczas wydarzenia odbędzie się zgrupowanie ampfutbolowych juniorów, a do tego zorganizowane zostaną ćwiczenia pierwszej w Europie drużyny kobiecej.

Amp Futbol Polska świętuje Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
Amp Futbol Polska świętuje Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Juniorzy na weekendowym zgrupowaniu

Junior Amp Futbol to wyjątkowy projekt dla dzieci po amputacjach i z wadami kończyn, które w przyszłości będą mogły rywalizować w ampfutbolowych klubach oraz reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej. Treningi odbywają się w formie weekendowych zgrupowań, na które młodzi zawodnicy przyjeżdżają z całej Polski razem z rodzicami. Trenerami są tutaj między innymi dorośli zawodnicy ampfutbolowej reprezentacji Polski, którzy dla młodych zawodników są wzorami nie tylko na boisku, ale również w codziennym życiu.

Raz w roku dzieci biorą udział w międzynarodowym obozie EAFF Junior Camp, który organizowany jest za każdym razem w innym kraju i na którym spotykają swoich rówieśników z innych krajów. W miarę rozwoju Junior Amp Futbol została z niego wydzielona kadra U-19 (drużyna dla zawodników do 19 roku życia), która już w przyszłym roku ma rozegrać swoje pierwsze międzynarodowe mecze.

Polska Francja kurs 150 w Superbet
Polska Francja kurs 150 w Superbet

Kobiety wkraczają do świata amp futbolu

Kadra kobiet Amp Futbol to pierwsza w Europie drużyna kobieca w tej dyscyplinie sportu. Kobiecy ampfutbol rozwija się na całym świecie dopiero od dwóch lat, ale obecny jest już w kilkunastu krajach głownie Afryki i Ameryki Środkowej. Polska drużyna powstała w kwietniu tego roku, a inspiracją do jej stworzenia była wizyta na EURO 2021 w Krakowie Freda Sorrellsa z Haiti, który podobne drużyny zakłada na innych kontynentach. Polskie ampfutbolistki spotykają się na ogólnopolskich zgrupowaniach i ciężko trenują szykując się do pierwszych rywalizacji międzynarodowych, a może nawet pierwszych kobiecych Mistrzostw Świata, które planowane są na 2024 rok.

PZU Futbol Plus – sport dla każdego

Turniej PZU Futbol Plus to wielki event dla akademii piłkarskich dla dzieci z bardzo różnymi rodzajami niepełnosprawności (fizycznych i intelektualnych), które trenują w już ponad 20 miastach w całej Polsce. Idea piłki nożnej dla tak zróżnicowanej, a wykluczonej wcześniej z tego sportu, grupy dzieci została przeszczepiona z krajów zachodnich. Dzieci trenują i grają w piłkę w grupach podzielonych ze względu na poziom sprawności, a nie wiek, płeć, czy rodzaj niepełnosprawności, co pozwala im cieszyć się futbolem na odpowiednim dla siebie poziomie.

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
 • 3500 PLN bez ryzyka
 • 200 PLN w bonusach
 • 34 PLN freebet
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
 • 1500 PLN w bonusach
 • 100 PLN bez ryzyka
 • 60 PLN za zadania

PZU Futbol Plus to projekt, który pomaga zakładać nowe i wspiera już istniejące akademie kierujące się tą ideą. Ten ogólnopolski ruch bardzo szybko się rozwija. W Anglii jest już 2200 takich drużyn, w Polsce do niedawna było kilka, a obecnie jest już ponad 20 takich akademii. Plan rozwoju projektu zakłada minimum 50 drużyn w 2023 roku i minimum 100 do 2025 roku. W warszawskim turnieju, który jest już piątą taką imprezą w tym roku weźmie udział ponad 200 dzieci, które rywalizować będą na 6 boiskach.

Hala Piłkarska – Warszawa, ul. Księcia Bolesława 1/3

 • Sobota 3 grudnia:
  • 12:30-14:00 – trening ampfutbolowej kadry kobiet
  • 13:00-14:30 – trening ampfutbolowych juniorów
  • 15:30-17:00 – trening ampfutbolowej kadry kobiet
  • 16:30-18:00 – trening ampfutbolowych juniorów
 • Niedziela 4 grudnia:
  • 9:00-10:00 – trening ampfutbolowej kadry kobiet
  • 10:00-16:00 – turniej PZU Futbol Plus dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami z całej Polski

4.9 / 5. Ocen: 194

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x