Amiri zamienił Bundesligę na Serie A. Z Leverkusen do Genoi

Nadiem Amiri przechodzi z Bayeru Leverkusen do Genoi – potwierdza na twitterze Fabrizio Romano. W grę wchodzi wypożycznie z obowiązkiem wykupu.

Amiri zamieni Leverkusen na Genoe (Fot.: Twitter/@bayer04fussball)

Z Bundesligi do Serie A

Nadiem Amiri to 25-letni Niemiec afgańskiego pochodzenia. Do Bayeru Leverkusen trafił latem 2019 roku z Hoffenheim jako duży talent za 9 milionów, jego potencjał jednak nie rozwinął się tak, jak przypuszczano w klubie. Początku były obiecujące – w dwóch pierwszych sezonach był podstawowym zawodnikiem „Aptekarzy”, pokazując sporo obiecujących przebłysków, w tym sezonie jego sytuacja się skomplikowała. Zaledwie 13 występów w Bundeslidze, z czego zdecydowana większość to wejścia z ławki rezerwowych.

Nie dziwi zatem, że Bayer bez żalu wypuścił swojego zawodnika do Genoi. Umowa obejmuje półroczne wypożyczenie z obligatoryjnym wykupem za 9 milionów, jednak obowiązkowy wykup zostanie anulowany w przypadku spadku do Serie B. Niemiecki pomocnik ma wspomóc klub z Genui w misji pozostania w najwyżej klasie rozgrywkowej.

Jako trener Genoi do niedawna pracował Andrij Szewczenko, wymieniany w kręgu potencjalnych następców Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Ukrainiec został zwolniony po zaledwie dwóch miesiącach, a jego miejsce przejął Alexander Blessin.

0 / 5. Ocen: 0

Source
Twitter/@FabrizioRomano

Najnowsze wiadomości

Back to top button