Amerykański duet zostaje w Zaksie

Choć obecny sezon PlusLigi dopiero wkracza w decydującą fazę, to wiele klubów myśli już o kolejnych rozgrywkach. Jednym z nich jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która poinformowała o przedłużeniu kontraktów z dwoma zawodnikami. Są nimi Amerykanie, Erik Shoji i David Smith. 

Zaksa myśli o przyszłości: Amerykanie zostają na dłużej 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle źle rozpoczęła fazę półfinałową PlusLigi, przegrywając z ekipą z Zawiercia. Mimo tego działacze myślą już kolejnych rozgrywkach. W drużynie postanowili zostać Amerykanie, Erik Shoji i David Smith. David Smith do PlusLigi trafił przed sezonem 2016/2017, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest czwartym polskim zespołem w karierze brązowego medalisty igrzysk olimpijskich. Jednak to właśnie w Kędzierzynie-Koźlu amerykański środkowy postanowił zostać na dłużej. David Smith barwy Zaksy zasilił przed sezonem 2019/2020, obecne rozgrywki są więc trzecimi, jakie utytułowany zawodnik spędza w klubie z Opolszczyzny. W tym czasie środkowy sięgnął po niemal wszystkie znaczące trofea: srebrny medal mistrzostw Polski (2021), Puchar Polski (2021/ 2022), Superpuchar kraju (2019/ 2020) oraz złoto Ligi Mistrzów (2021).

Środkowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przyznał, że argumentów przemawiających za pozostaniem w ZAKSIE było naprawdę sporo. – Cieszę się, że mogę być częścią PlusLigi przez tak długi czas. To dla mnie to wyjątkowe, że ta praca doprowadziła mnie do gry w ZAKS-ie. Jest tutaj świetna społeczność, drużyna jest niesamowita, a cała organizacja wspierająca. Po prostu kocham grać z tym zespołem – podkreślił zawodnik, dodając, że również dla jego bliskich Kędzierzyn-Koźle jest miejscem idealnym. – Moja rodzina jest tutaj szczęśliwa, dzieci zaaklimatyzowały się w Kędzierzynie, syn ma przyjaciół, szkołę, drużyny sportowe, z którymi gra. To było dla mnie bardzo ważne, jestem szczęśliwy, że mogę tu zostać kolejny rok – zakończył David Smith, cytowany przez oficjalną stronę klubu. 

 Również drugi z reprezentantów Stanów Zjednoczonych, na co dzień występujący w na pozycji Libero, postanowił zostać w ZAKSIE na dłużej. Dla Erika Shoji obecny sezon jest pierwszym w Polsce, a już wyjątkowo udanym. Amerykanin z ZAKSĄ sięgnął po Puchar Polski, awansując do Superfinału Ligi Mistrzów oraz półfinałów fazy play-off PlusLigi. Na tym jednak nie zamierza poprzestać. Jak podkreślił nad przedłużeniem kontraktu z ZAKSĄ nie musiał się zastanawiać długo. – Czuję się niesamowicie w Polsce i w Kędzierzynie. To małe miasteczko, które naprawdę kocha siatkówkę. Dla kogoś z pasją do gry niesamowitym jest tutaj być. Kocham ten klub i grę dla tutejszych kibiców – nie mogę na nic powiedzieć złego słowa – argumentował swoją decyzję Libero Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Kędzierzynianie chcą uratować ligowy sezon. Aby przedłużyć swoje szanse na awans do finału, muszą we wtorek pokonać na wyjeździe ekipę z Zawiercia.  Wówczas decydujący mecz odbędzie się na ich parkiecie. Rywalizacja w półfinale toczy się do dwóch wygranych. Początek wtorkowego pojedynku o godz. 17:30.  

 Przygotował: Oskar Struk. 

5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x