Amanda Coneo nową zawodniczką Developresu Rzeszów

W sezonie 2023/2024 na parkietach TAURON Ligi siatkarek obserwować będziemy mogli reprezentantki różnych krajów. Jedną z nich będzie Kolumbijka Amanda Coneo, która w poniedziałek 7 sierpnia została przedstawiona jako nowa zawodniczka Developresu BELLA DOLINA Rzeszów! To jeden z ciekawszych ruchów polskich klubów na rynku transferowym przed startem nowych rozgrywek.

Amanda Coneo (po lewej) zagra w TAURON Lidze [Fot.: FIVB/volleyballworld.com]

Developres Rzeszów: Amanda Coneo nową przyjmującą

Niespełna 27-letnia siatkarka występuje na pozycji przyjmującej i jest liderką swojej reprezentacji, o czym mogliśmy się przekonać podczas tegorocznego Challenger Cup, o czym więcej przeczytasz w dalszej części naszego tekstu. Coneo na Stary Kontynent przeniosła się już w 2015 roku. TAURON Liga będzie trzecią europejską ligą w jej kariererze.

Przed przenosinami do Europy nowa przyjmująca „Rysic” występowała w rodzimej ekstraklasie oraz w lidze peruwiańskiej. Jej kolejną destynacją były Włochy, gdzie broniła barw Lardini Filottrano (2015/2016), Sab Volley Legnano (2016-2018) i Barricalla CUS Torino (2018/2019). Kolejnym krokiem w karierze Kolumbijki były przenosi do Francji, gdzie grała dla klubów takich jak RC Cannes (2019/2020), Pays d’Aix Venelles (2020/2021) i Volley Mulhouse Alsace (2021-2023), wyrastając na jedną z największych gwiazd tamtejszych rozgrywek. Teraz naszedł czas na podbój polskich parkietów.

„Jestem bardzo podekscytowana dołączeniem do drużyny. Już nie mogę się doczekać, aż Was wszystkich zobaczę. Mam nadzieję, że to będzie wspaniały sezon dla nas wszystkich” – nie kryje radości Amanda Coneo.

Czytaj też: Terminarz i zapowiedź Mistrzostw Europy 2023 siatkarek

Kolumbijska przyjmująca może pochwalić się również sporym doświadczeniem na arenie międzynarodowej. Mierząca 177 cm wzrostu skrzydłowa od wielu lat występuje w drużynie narodowej, a podczas ostatniego Challenger Cup była liderką swojej reprezentacji zdobywając łącznie aż 54 punkty w konfrontacjach z Kenią, Szwecją i Ukrainą.

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

Skład Developresu Rzeszów 2023/2024

  • Rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Gabriela Makarowska-Kulej
  • Atakujące: Gabriela Orvosova, Wiktoria Kowalska
  • Przyjmujące: Ann Kalandadze, Weronika Szlagowska, Amanda Coneo, ?
  • Środkowe: Weronika Centka, Anna Obiała, Magdalena Jurczyk, ?
  • Libero: Aleksandra Szczygłowska, Magda Kobus

Źródło: volley24.pl/Developres BELLA DOLINA Rzeszów

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X