Alpejski Puchar Świata w Val Gardenie – Kilde i Odermatt w natarciu!

Aleksander Aamodt Kilde i Marco Odermatt należą do najbardziej wszechstronnych zawodników w alpejskim Pucharze Świata. Z pierwszych pięciu zawodów w sezonie 2022/2023 Kilde wygrał trzy a Odermatt stanął na najwyższym podium w pozostałych dwóch rozstrzygnięciach.

fis skoki narciarskie
Alpejski Puchar Świata w Val Gardenie – Kilde i Odermatt w natarciu!

Kilde czy Odermatt? Kto będzie lepszy w Val Gardenie?

W dotychczasowych zawodach Alpejskiego Pucharu Świata – Kilde zwyciężył w zjeździe w Lake Louise i triumfował w zjeździe i supergigancie w Beaver Creek a Odermatt był najlepszy w supergigancie w Lake Louise a także wygrał zawody w slalomie gigancie w Soelden i Val d’Isere. Jest to doskonały początek sezonu tych narciarzy alpejskich!

30-letni Kilde wygrał trzy z ostatnich czterech wyścigów na Saslongu i był niezwykle szybki w zjeździe w zeszłym roku, dopóki nie wycofał się po błędzie. Norweg ma na swoim koncie sześć podiów na lokalnej górze Val Gardena – cztery z nich jako zwycięzca. Odermatt jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i w tym sezonie stanął na podium we wszystkich pięciu zawodach.

Tych dwóch zawodników zdominowało rywalizację na początku sezonu. Czy ta seria będzie kontynuowana na zawodach we włoskiej Val Gardenie?

Kiedy narciarze będą rywalizować w Val Gardenie?

Pierwsze rozstrzygnięcia 55. Saslong Clasic zapadną już jutro w zjeździe – trzecich zawodach tego sezonu, które rozpoczną się o godz. 12:00. W piątek o godz. 11:45 odbędzie się supergigant a w sobotę zawodnicy po raz drugi rywalizować będą w zjeździe od godz. 11:45.

We wczorajszym treningu zjazdu najszybszy czas wykręcił Francuz Nils Allegre – 2:06.13, drugie miejsce ze stratą 0.05 s zajął Włoch Mattia Casse. Trzecie miejsce zajęli ex-equo Norweg Markus Nordgaard Fossland i Włoch Federico Simoni ze stratą 0.41 s do zwycięzcy.

5 / 5. Ocen: 1

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x