Alfa Romeo z nowym szefem zespołu. Kim jest Alessandro Alunni Bravi?

Po transferze Frederica Vasseura z Alfy Romeo do Ferrari, powstała luka na stanowisku szefa zespołu. Kilka miesięcy przed rozpoczęciem sezonu poznaliśmy nazwisko nowej osoby na tym stanowisku. Kim jest Alessandro Alunni Bravi?

Kim jest Allesandro Alunni Bravi? Gdzie wcześniej pracował?

Alunni Bravi urodził się w Umbertide we Włoszech, dorastał w Passignano sul Trasimeno, miejscu siedziby Coloni Motorsport, która rywalizowała w Formule 1 w latach 1987-1991. Alunni Bravi był fanem wyścigów od najmłodszych lat, często uczęszczał na pobliski Autodromo dell’Umbria w młodzieńczych latach. W 1999 roku ukończył z wyróżnieniem prawo cywilne na Uniwersytecie w Perugii.

Włoch rozpoczął pracę jako radca prawny, począwszy od zespołów sportów motorowych po kierowców, sportowców i firmy zajmujące się wydarzeniami sportowymi. W latach 2002-2003 pełnił funkcję dyrektora zarządzającego i kierownika zespołu w firmie Coloni Motorsport, startującej w Formule 3000 International. W 2002 roku zespół zajął drugie miejsce w mistrzostwach. Następnie Alunni Bravi przeniósł się do WRC Rally Italia Sardinia, gdzie przez dwa sezony pełnił funkcję dyrektora generalnego.

Od 2005 do 2008 był szefem zespołu i dyrektorem zarządzającym Trident Racing, który zadebiutował w 2006 roku w ówczesnej serii GP2 (obecnie FIA F2). W kolejnych latach Alunni Bravi rozpoczął współpracę z All Road Management, a także objął funkcję General Counsel w ART Grand Prix, Spark Racing Technology i Birel ART. W 2016 roku założył własną firmę z Trusted Talent Management, w gronie klientów Wlocha znaleźli się między innymi mistrz świata Formuły E z lat 2021-2022, Stoffel Vandoorne, a także Robert Kubica, Christian Lundgaard.

Powiązania z grupą Sauber

Od lipca 2017 roku Alunni Bravi pełni funkcję Członka Zarządu i Radcy Prawnego Grupy Sauber. W marcu 2022 roku został mianowany dyrektorem zarządzającym, zajmującym się marketingiem, komunikacją, sprzedażą, prawem i finansami grupy spółek.

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2023 Alunni Bravi został powołany na dodatkowe stanowisko Przedstawiciela Zespołu Alfa Romeo F1 Team.

Wypowiedzi zainteresowanych stron po ogłoszeniu

Przełożonym Alunni Braviego będzie znany z pracy w McLarenie Andreas Seidl. Niemiec jest dyrektorem generalnym zespołu. O nowym podwładnym wypowiedział się w samych superlatywach.

Cieszę się, że mogę potwierdzić nominację Alessandro Alunniego Braviego na przedstawiciela zespołu, oprócz dotychczasowych obowiązków dyrektora zarządzającego grupyJego ogromne doświadczenie w sportach motorowych wyposażyło go we wszystkie narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu, a jego dogłębna znajomość zespołu, którego jest częścią od ponad pięciu lat, zapewni stabilność i ciągłość naszego rozwoju – skomentował Andreas Seidl.

Alessandro Alunni Bravi w taki sposób przedstawił się mediom:

Chcę podziękować Andreasowi i naszym akcjonariuszom za ich zaufanie i powtórzyć moje zaangażowanie w dawanie z siebie wszystkiego, aby sprostać ich oczekiwaniom i reprezentować zespół w najlepszy możliwy sposób To ogromny przywilej móc dalej pracować z grupą niesamowitych ludzi, którzy przez wiele lat pomogli mi zintegrować się z Grupą Sauber: to, co dali mi w tym czasie, pozwoli mi wypełnić to zadanie i reprezentować zespół zgodnie z naszą wspólną wizję i nasze cele.
Jestem w pełni świadomy pracy, jaką mamy przed sobą i stojących przed nami wyzwań. 
Podchodzę do tego zadania z pokorą, wiedząc, że jestem częścią silnego zespołu, który wykona zadanie, i z przekonaniem, że mamy wszystko, czego potrzebujemy, aby odnieść sukces w przyszłości.
– skwitował nowy szef Alfa Romeo F1 Team

Życie prywatne i plany na przyszłość

Alunni Bravi mieszka w Szwajcarii z żoną i synem od 2011 roku. Biegle mówi po francusku i angielsku. W wolnym czasie gra w tenisa. Pasjonat rajdów i samochodów zabytkowych Alunni Bravi wziął udział w edycji słynnej imprezy Mille Miglia 2022. Przed Włochem stoi wielkie wyzwanie, gdyż nigdy nie stał on w tak medialnej roli, jaką jest bycie szefem zespołu F1.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x