Alan Czerwiński przejdzie do Lecha Poznań!

W sobotę Lech Poznań oficjalnie poinformował o podpisaniu kontraktu z Alanem Czerwińskim, prawym obrońcą KGHM Zagłębiem Lubin. Umowa wejdzie w życie w dniu 1 lipca bieżącego roku i będzie obowiązywał przez trzy lata.

Alan Czerwiński przejdzie do Lecha Poznań! (Źródło/foto: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka)

Czerwiński w Lechu

Jeden z najlepszych prawych obrońców PKO Ekstraklasy, a jesienią być może nawet najlepszy, do stolicy Wielkopolski przeniesie się po zakończeniu sezonu, bo władze KGHM Zagłębia Lubin odrzucają możliwość jego sprzedaży zimą ze względu na realizację założonego przed rozgrywkami celu sportowego, jakim jest awans do tzw. grupy mistrzowskiej.

„O moim wyborze zdecydowała głównie determinacja Lecha, żeby mnie pozyskać oraz chęć walki o najwyższe cele w Polsce. Jak już dołączę do zespołu, to moim celem będzie oczywiście jak najszybsza walka o wyjściową jedenastkę. Wtedy pokażę swoją wartość i w pełni zaprezentuję się kibicom” – mówi 26-letni obrońca, cytowany w klubowym oświadczeniu.

Dowiadujemy się z niego również jaka była piłkarska droga najnowszego nabytku „Kolejorza”, który znajdował się na liście życzeń wielkopolskiej drużyny od wielu miesięcy. Wiodła ona od zespołu Bolesława Bukowno przez Rekord Bielsko-Biała do pierwszoligowego GKS-u Katowice skąd utalentowany obrońca przeniósł się do Lubina, gdzie rozegrał przeszło 70 meczów, w których zdobył dwie bramki i zanotował kilkanaście asyst, z czego sześć jesienią.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu pozyskania Alana Czerwińskiego. Przede wszystkim bardzo dobrze zna realia ekstraklasy, jest podstawowym zawodnikiem Zagłębia Lubin i jednym z wyróżniających się polskich graczy na swojej pozycji. Posiada bardzo dobre parametry motoryczne, aktywnie włącza się też do gry ofensywnej i pasuje w tym elemencie do naszego stylu gry. W opinii trenerów, którzy pracowali z nim w przeszłości, Czerwiński jest typem zawodnika pracowitego i jest w pełni zaangażowany w swoje zadania boiskowe” – powiedział Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy, cytowany w komunikacie.

Po dołączeniu do Lecha Poznań latem bieżącego roku Alan Czerwiński powinien od razu wskoczyć do wyjściowego zestawienia, bo z klubu powinien odejść przymierzany od dłuższego czasu do klubu zagranicznego.

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta bonusów od legalnych bukmacherów Darmowy bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod promocyjny: KOD550) – www.betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) + bonus 3 x 777 PLN – www.betfan.pl
Sport
Wiadomości sportowe z najpopularniejszych w kraju dyscyplin. Analizy i typy bukmacherskie od najlepszych w Polsce typerów.

Najlepsi bukmacherzy

betfan online bonus 2021

Zakłady bukmacherskie