Abramowicz panikuje i wyprzedaje majątek. Chelsea w rękach Szwajcarów?

Roman Abramowicz wyprzedaje swój majątek na Wyspach Brytyjskich. Prawdopodobnie będzie musiał zrezygnować także z Chelsea Londyn. Rosjanin swój klub zaproponował ostatnio szwajcarskiemu miliarderowi.

Abramowicz wyprzedaje majątek. Chelsea w rękach Szwajcarów?
Abramowicz wyprzedaje majątek. Chelsea w rękach Szwajcarów? (fot. screen YouTube)

Abramowicz wystawia nieruchomości na sprzedaż

Gazeta „The Times” poinformowała w środę, że rosyjski miliarder Roman Abramowicz zdecydował się wystawić na sprzedaż swoje nieruchomości posiadane na Wyspach Brytyjskich. Właściciel Chelsea Londyn – według doniesień medialnych – jest ogarnięty paniką i stara się za wszelką cenę ratować swój majątek.

Według szwajcarskiego biznesmena Hansjorga Wyssa, Abramowicz zaoferował sprzedaż londyńskiego klubu piłkarskiego w czterech miejscach na świecie. Jak na razie nie wiadomo, czy jego propozycja kogokolwiek zainteresowała, jednak zdaje się, że pewne jest to, iż wkrótce „The Blues” trafią pod inne ręce. Rosyjski miliarder już w sobotę ogłosił, że przekazuje zarządzanie klubem fundacji charytatywnej Chelsea. Zapewniał, że chce w ten sposób uratować dobre imię drużyny.

STS kod promocyjny 2022
STS kod promocyjny na darmowy bonus bez depozytu

Szwajcarzy nowymi właścicielami Chelsea Londyn?

Hansjorg Wyss potwierdził, że był on jedną z osób, do których zwrócił się Abramowicz z propozycją sprzedaży Chelsea. Wyss to urodzony w Szwajcarii przedsiębiorca, który dorobił się fortuny w wysokości 3,84 miliarda funtów. Jest założycielem firmy Synthes USA produkującej sprzęt medyczny.

„The Telegraph” wczoraj informowało na swoich łamach, że Abramowicz może liczyć na otrzymanie ofert dotyczących odkupienia klubu ze stolicy Wielkiej Brytanii. Zdaje się, że jest coś na rzeczy, a daleko idące zmiany na Stamford Bridge zdają się być już raczej nieuniknione.

Podobnie jak obecnie wielu innych rosyjskich oligarchów, Abramowicz wyprzedaje swój majątek zgromadzony w Europie. „The Times” twierdzi, że właściciel Chelsea wystawił na sprzedaż wszystkie nieruchomości, jakie posiada nie tylko na terenie Londynu, ale także całych Wysp Brytyjskich.

Anglicy domagają się zamrożenia aktywów Abramowicza

Nie można wykluczyć tego, że Abramowiczowi ostatecznie nie uda się dokonać wielu z zaplanowanych transakcji. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson stoi pod coraz większą presją obywateli, którzy żądają od niego zamrożenia wszelkich aktywów brytyjskich Abramowicza. „Zamróź jego aktywa i niech idzie do sądu się o to kłócić!‌” – komentarze w podobnym tonie pojawiają się coraz częściej w mediach społecznościowych.

W 2021 roku majątek Romana Abramowicza wyceniano na prawie 15 miliardów dolarów. Jeszcze do niedawna uważany był za najmożniejszego człowieka Europy Wschodniej. Chelsea Londyn jest w jego posiadaniu od 2003 roku.

STS kod promocyjny 2022
STS kod promocyjny na darmowy bonus bez depozytu

5 / 5. Ocen: 2

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łewap
Łewap
1 rok temu

Poznalem pana Abramowicz jak budował swój jacht w hsmburgu na bluhm+boss.byl parę razy oglądać sprawdzać.ze swoją świtą ochraniaczy.maly chłopak.a duży arogant.wyplynol jachtem wartym miliard a zapłacił trochę ponad 400 ty.euro.dorobil się swojej fortuny kosztem małych i biednych ludzi.nie żałuję go wogule

Back to top button

Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM
Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM

This will close in 0 seconds

1
0
Dodaj swój komentarz.x