Aaron Ramsey znalazł nowy klub. Juventus wypożyczył pomocnika do Rangers

Juvetus i Glasgow Rangers z porozumieniem w sprawie wypożyczenia Ramseya. W grę wchodzi opcja wykupu Walijczyka po sezonie – informuje na Twitterze Fabrizio Romano

Z Juventusu Turyn do ligi szkockiej (Fot.: Twitter/@juventusfc)

Były gracz Arsenalu trafi do Glasgow

Aaron Ramsey jeszcze kilka lat temu, reprezentując barwy Arsenalu, uchodził za jednego z najbardziej utalentowanych angielskich piłkarzy, jego rozwój niestety często hamował ze względu na liczne urazy. Do Juventusu trafił na zasadzie wolnego transferu w 2019 roku, jednak zmiana otoczenia nie pomogła jego karierze. Dziś Walijczyk ma 31 lat, a w tym sezonie zagrał w barwach Juventusu zaledwie 98 minut w 3 spotkaniach. Łączny bilans w Juve to 70 meczów, 6 bramek i 6 asyst.

Przygodę Walijczyka we Włoszech ciężko zaliczyć do udanych, jednak mimo to nie mógł narzekać na brak zainteresowania. Według Sky Sports zainteresowane jego usługami było kilka klubów z Premier League, a także Borussia Dortmund, jednak Niemcy nie podjęli konkretnych działań.

Ramsey ostatecznie zdecydował się na Glasgow Rangers. Kluby porozumiały się w sprawie wypożyczenia zawodnika z opcją wykupu po sezonie. Juventus z racji na standardy płacowe Szkotów, będzie opłacał część pensji pomocnika. Przejście do ligi szkockiej może być ostatnią szansą odrodzenie kariery 31-latka.

Glasgow Rangers znajduje się w tym momencie na pierwszym miejscu szkockiej ekstraklasy z 2-punktową przewagą nad Celtikiem Glasgow. Ogłoszenie transferu ma nastąpić w ciągu kilku godzin.

0 / 5. Ocen: 0

Podobne do: Aaron Ramsey znalazł nowy klub. Juventus wypożyczył pomocnika do Rangers

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P