2021 US Open: Linette i Majchrzak już za burtą! Kiedy grają Świątek i Hurkacz?

Nie mamy niestety dobrych informacji, jeśli chodzi o występy polskich tenisistów na kortach Flushing Meadows-Corona Park. Magda Linette i Kamil Majchrzak pożegnali się z zawodami singlowymi ostatniego w 2021 roku turnieju Wielkiego Szlema już w pierwszej rundzie.

2021 US Open: Linette i Majchrzak już za burtą!

US Open 2021: Porażki polskich tenisistów w I rundzie

Z pewnością nie tak Magda Linette i Kamil Majchrzak wyobrażali sobie start w turniejach singlowych 2021 US Open. Porażki polskich zawodników już w I rundzie nowojorskich zmagań nie są wielkimi niespodziankami, bo nie byli ich faworytami, ale obu meczach pozostał spory niedosyt, bo można było zrobić w nich coś więcej, niż tylko ugrać po pojedynczym secie.

Na drodze Polki do II rundy ostatniego w tym roku turnieju Wielkiego Szlema stanęła reprezentantka gospodarza, Cori Gauff, która jest rozstawiona z numerem „21”. Linette, której analitycy firm bukmacherskich dawali nie więcej niż 30% szans na awans, dała z siebie wszystko, ale umiejętności wystarczyło tylko na wygranie pierwszego seta (7:5). W dwóch kolejnych przeciwniczka była już zdecydowanie lepsza (6:3 i 6:4) i to ona powalczy o trzecią rundę 2021 US Open.

Los swojej koleżanki podzielił też Kamil Majchrzak, który w drabince głównej zawodów na kortach Flushing Meadows znalazł się za sprawą wygranych kwalifikacji. Jednak marzenia o sukcesie w tegorocznej edycji US Open 2021 prysnęły już na samym początku. Pola był dużo słabszy i zasłużenie przegrał z Finem Emilem Ruusuvuorim 4:6, 2:6, 6:3, 1:6.

Kiedy mecz Igi Świątek na US Open 2021?

Czy wtorek 31 sierpnia na kortach w Nowym Jorku będzie bardziej udany dla reprezentantów Polski? Są na to spore szanse. Na boisko wyjdzie Iga Świątek, która zmierzy się z kwalifikantką. Mecz Iga Świątek – Jamie Loeb o godzinie 21:00. Potyczka Polki z zawodniczką sklasyfikowaną pod koniec drugiej setki rankingu WTA powinien być dla naszej faworytki spacerkiem.

Nie zapominamy również o Hubercie Hurkaczu, który również we wtorek rozpocznie swoje zmagania w 2021 US Open. Mecz Hubert Hurkacz – Jegor Gierasimow zaplanowano na godzinę 18:30 czasu polskiego. Również w tym przypadku zawodnik z Polski jest faworytem, choć rywal jest już bardzie wymagający.

W Polsce prawa do transmisji US Open posiada Eurosport, więc to na kanałach właśnie tej stacji oraz w aplikacji Eurosport Player można śledzić występy tenisistów podczas amerykańskiego turnieju Wielkiego Szlema.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button