13-latek najmłodszym członkiem narodowej drużyny tenisa stołowego na Tajwanie

Trzynastoletni uczeń gimnazjum Kuo Kuan-hung zdominował ostatnie sparingi do reprezentacji Tajwanu w 2022 roku, nie przegrywając meczu w pięciu meczach i został najmłodszym członkiem zespołu, podało Mirror Media.

13-latek najmłodszym członkiem narodowej drużyny tenisa stołowego na Tajwanie

Jak czytamy dalej, Kuo zaczął trenować ze starszymi graczami, łącznie z taki gwiazdami jak tenisa stołowego jak Huang Sheng-sheng i Wu Zhi-chi w Hali Tainan, kiedy był w piątej klasie. Od zeszłego roku Kuo zaczął trenować indywidualnie z Yang Tzu-yi, innym elitarnym graczem i obecnym członkiem drużyny narodowej.

Huang pochwalił Kuo za jego wybitne umiejętności w rywalizacji i strategii gry, mówiąc, że nastolatek jest nadzieją Tainan City na przyszłość. Yang powiedział, że został zaskoczony, gdy jego podopieczny pokonał każdego przeciwnika w kilku seriach, mówiąc, że jego pierwotnym celem było doprowadzenie go do finału.

5 / 5. Ocen: 2

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: 13-latek najmłodszym członkiem narodowej drużyny tenisa stołowego na Tajwanie

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P