Zakłady na żywo – jak obstawiać live?

Jedną z najchętniej odwiedzanych sekcji na stronach legalnych bukmacherów jest ta dotycząca zakładów na żywo. Obstawianie LIVE cieszy się sporą popularnością wśród graczy, a umiejętne typowanie kuponów w taki właśnie sposób może być gwarancją nie tylko sporych emocji, ale i zauważalnych wpływów do budżetu. Czym charakteryzują się zakłady na żywo? Jakie wady, a jakie zalety posiada obstawianie live? Postanowiliśmy to sprawdzić. 

Zakłady na żywo - jak obstawiać live?
Zakłady na żywo – jak obstawiać live?

Zakłady na żywo – co to takiego?

Internetowe zakłady sportowe dzielą się na trzy kategorie. Pierwszą są zakłady przedmeczowe, obstawiane na dzień lub dwa przed rozpoczęciem wydarzenia, ewentualnie w dniu meczu, na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Druga kategoria to zakłady długoterminowe, w których można wytypować rozstrzygnięcia w poszczególnych ligach lub turniejach na długo przed ich rozpoczęciem. I wreszcie trzecia kategoria, czyli zakłady na żywo, którymi postanowiliśmy się zająć dzisiaj. 

Czym w ogóle są zakłady na żywo? W największym możliwym skrócie są to kupony typowane w trakcie jakiegoś meczu, walki lub wyścigu, a zatem od momentu jego rozpoczęcia, aż do końcowego gwizdka. Kursy podczas takiego wydarzenia są na bieżąco aktualizowane, a zadaniem gracza jest zareagować w porę na boiskowe wydarzenia i obstawić prawidłowy scenariusz. 

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

Rzecz jasna bukmacherzy wystawiają swoje kursy na żywo nie tylko na wynik końcowy, ale również sporo rozmaitych scenariuszy w trakcie meczu, walki lub wyścigu. Można zatem wytypować liczbę goli, punktów, asów serwisowych, podwójnych błędów, rund, handicapy i całą masę innych zdarzeń w trakcie meczu. 

Podobnie jak każdy inny rodzaj zakładów, tak również typowanie na żywo ma swoje wady i zalety. Które elementy obstawiania LIVE dają graczowi handicap nad bukmacherem, a które są szczególnie niebezpieczne w kontekście wyzerowania budżetu? Postanowiliśmy wziąć na warsztat zarówno jedne, jak i drugie. 

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Jak obstawiać zakłady na żywo – poradnik typera

Jak obstawiać zakłady na żywo?
Jak obstawiać zakłady na żywo?

Aby skutecznie obstawiać zakłady na żywo, ważne jest posiadanie solidnej wiedzy o danej dyscyplinie sportowej. Zrozumienie taktyk, formy drużyn lub zawodników oraz ich zachowania w różnych sytuacjach może pomóc w podejmowaniu trafnych decyzji podczas typowania.

Pamiętaj, że ważne jest śledzenie typowanego wydarzenia sportowego, jeśli to możliwe. Możliwość oglądania meczów lub zawodów daje lepsze wrażenie o aktualnej sytuacji na boisku lub arenie, co pozwala podejmować bardziej przemyślane zakłady. Pozwala na coś takiego chociażby usługa Superbet TV i tym podobne.

Superbet TV darmowe transmisje meczów online
Superbet TV darmowe transmisje meczów online

Podobnie jak przy zakładach przedmeczowych, ważne jest odpowiednie zarządzanie bankrollem. Określaj limity stawek i nie ryzykuj więcej, niż możesz sobie pozwolić stracić. Kontrola finansowa jest kluczowa dla długoterminowego sukcesu w obstawianiu.

Zakłady na żywo wymagają elastycznego podejścia. Pamiętaj, że sytuacja na boisku może się szybko zmieniać, a kursy mogą się dynamicznie kształtować. Bądź gotowy na szybkie decyzje i reakcje, dostosowując się do zmieniającej się sytuacji.

Co bardzo ważne – sprawdź koniecznie, czy twój bukmacher oferuje narzędzia i funkcje, które mogą pomóc w obstawianiu zakładów na żywo, takie jak statystyki na żywo, animacje meczowe czy wspomniane już strumienie transmisji na żywo. Wykorzystanie tych narzędzi może zwiększyć twoje szanse na trafne typowanie.

Każdy typer musi pamiętać o następujących rzeczach:

 • Potrzebna jest odpowiednia wiedza
 • Należy oglądać mecze, które się typuje
 • Analiza tego, co dzieje się na placu gry to podstawa
 • Nie można dobrze typować bez odpowiedniego zarządzania finansami
 • Grać rozumem, a nie sercem
 • Warto korzystać z dostępnych narzędzi dla typerów

Zakłady na żywo: Zalety obstawiania live

Rozpoczynamy rzecz jasna od znacznie przyjemniejszej kwestii, a mianowicie od plusów obstawiania zakładów na żywo i przewagi, jaką ten rodzaj kuponów daje graczowi nad bukmacherem. Jakie są największe zalety typowania LIVE? Sprawdzamy. 

 • Lepszy przegląd sytuacji – wiedza na temat dyspozycji dnia poszczególnych drużyn to jeden z największych handicapów po stronie typera. Nawet zdecydowany faworyt jakiegoś meczu może być w słabszej formie, a typując zakłady LIVE gracz widzi jak na dłoni, jak w danym momencie prezentują się obie ekipy, dzięki czemu znacznie łatwiej może obstawić zwycięski kupon. 
 • Możliwość błyskawicznej reakcji na boiskowe wydarzenia – w przypadku zakładów przedmeczowych rola typera kończy się w momencie, kiedy naciśnie on button POSTAW KUPON. Od tej pory kompletnie nic od niego nie zależy, a powodzenie kuponu jest tylko i wyłącznie w nogach piłkarzy. Tymczasem, podczas typowania zakładów na żywo gracz ma mnóstwo narzędzi ku temu, aby w porę zareagować na boiskowe wydarzenia i ubezpieczyć swój kupon na wypadek niepowodzenia. Doskonale nadaje się ku temu opcja Cashout, dzięki której można wcześniej wypłacić nieco skromniejszą wygraną, albo uratować przynajmniej część zainwestowanej stawki w przypadku niekorzystnego scenariusza. Opcja Cashout dostępna jest niemalże u każdego z legalnych operatorów, natomiast nie sposób nie wyróżnić tutaj bukmachera Go+ Bet, który oddaje w ręce graczy kilka wariantów tej funkcji (m.in. Cashout częściowy oraz automatyczny). 
Zalety zakładów live u bukmachera
Zalety zakładów live u bukmachera
 • Dostęp do statystyk na żywo – typowanie na żywo oznacza również dostęp do gigantycznej paczki zawsze aktualnych statystyk meczowych, dzięki którym wytypowanie zwycięskiego zakładu, przynajmniej w teorii, powinno być o niebo łatwiejsze. W zależności od bukmachera i dyscypliny do dyspozycji typerów są rozmaite statystyki (np. w przypadku piłki nożnej posiadanie piłki, rzuty rożne, strzały celne/niecelne, kartki, groźne ataki), a taka wiedza może się okazać na wagę złota i nie warto z niej rezygnować.
 • Możliwość śledzenia boiskowych wydarzeń – równie przydatnym narzędziem z perspektywy typera są graficzne animacje obrazujące przebieg boiskowych wydarzeń. Najlepsi legalni bukmacherzy opakowują w funkcję Match Tracker setki zdarzeń z oferty LIVE każdego dnia, a dzięki tej funkcji czujne oko doświadczonego gracza błyskawicznie wyłapie kluczowe informacje pozwalające prawidłowo ocenić chociażby tempo gry lub zespół posiadający przewagę w danym spotkaniu. 
 • Darmowe transmisje w livestreamach – kolejnym atutem obstawiania zakładów na żywo jest możliwość śledzenia darmowych transmisji w livestreamach. Tego typu udogodnienie nie jest dostępne u każdego legalnego bukmachera, a gdybyśmy musieli wyróżnić kilka serwisów w tej kategorii to bez dwóch zdań byłyby to firmy STS, Fortuna oraz Superbet, które każdego tygodnia transmitują setki wydarzeń na żywo, często odbywających się na drugim końcu świata, których nie sposób obejrzeć w żadnej telewizji. Darmowe livestreamy od bukmacherów można oglądać zarówno w wersji przeglądarkowej na ekranie komputera, jak również na swoim smartfonie lub tablecie dzięki aplikacji mobilnej bukmachera. Jakość transmisji stoi zazwyczaj na bardzo przyzwoitym poziomie, a ile możliwość śledzenia na żywo boiskowych wydarzeń oznacza dla gracza w kontekście stworzenia zwycięskiego kuponu chyba nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać. 
 • Możliwość wymiany spostrzeżeń i typów z innymi graczami – na stronach topowych bukmacherów z licencją (np. Fortuny), tuż pod oknem Match Trackera lub livestreama dostępny jest czat na żywo. Nie skontaktujecie się w nim co co prawda z konsultantami firmy, lecz będziecie mogli wymienić swoje uwagi odnośnie konkretnego meczu, pochwalić się własnym typami, ewentualnie podejrzeć propozycje zakładów od innych użytkowników rynku. Kto wie, być może dzięki temu uda Wam się stworzyć zwycięski kupon…
 • Gigantyczna dawka emocji – typowanie na żywo gwarantuje doskonałą rozrywkę przez długie godziny, a jeśli chodzi o poziom adrenaliny to nijak ma się do obstawiania zakładów przedmeczowych. W sekcji LIVE wszystko dzieje się błyskawicznie, sytuacja odwraca się o 180 stopni w mgnieniu oka, a kilka minut po postawieniu zakładu kupon może okazać się zwycięski, a gracz będzie rozglądał się za kolejnym wartościowym kursem. 
 • Możliwość zdobycia cennego doświadczenia – jeśli obstawianie zakładów przedmeczowych jest solidną szkołą dla traderów i analityków, to typowanie w sekcji LIVE jest bukmacherskim uniwersytetem. Tam wszystko dzieje się znacznie szybciej, a gracz musi podejmować decyzję w ułamkach sekund. Solidne przetarcie podczas typowania zakładów na żywo może także sprawić, że dzięki takiej praktyce typer znacznie lepiej będzie sobie również radził na rynkach przedmeczowych. 

Zakłady na żywo: Wady obstawiania live

Bylibyście jednak w sporym błędzie sądząc, że życie typerów obstawiających zakłady na żywo usłane jest różami, a wszystkie ich kupony w historii zakładów podświetlone są na zielono. Tego typu rozrywka posiada również kilka mankamentów, a gracze planujący wypracować profit w dłuższej perspektywie muszą mieć się na baczności. Jakie pułapki czekają na typerów w sekcji z zakładami LIVE? Przekonajmy się. 

 • Konieczność błyskawicznego podjęcia decyzji – w sekcji na żywo gracz nie ma czasu na przeprowadzenie rzetelnej analizy i rozważenie mocnych oraz słabych stron poszczególnych ekip. Tutaj decyzję trzeba podjąć w ułamkach sekund, a moment zawahania może sprawić, że wartościowy przed momentem zakład chwilę później stanie się nieaktualny. W początkowym etapie przygody z zakładami na żywo może to się okazać sporym problemem, jednak w myśl zasady, że trening czyni mistrza z tygodnia na tydzień powinno być coraz łatwiej. 
 • Znacznie wyższa marża na rynkach na żywo – zabierając się za typowanie na żywo należy mieć świadomość, że tego typu rynki obarczone są znacznie wyższą marżą, niż ma to miejsce w przypadku zakładów przedmeczowych. Bukmacherzy zabezpieczają się w ten sposób przed ewentualną pomyłką kursową po swojej stronie, która mogłaby zostać błyskawicznie zauważona i wykorzystana przez graczy, co skutkowałoby sporymi stratami po stronie bukmachera. 
 • Konieczność trzymania nerwów na wodzy – każdy z Was, kto kiedykolwiek próbował gry u bukmachera na żywo doskonale wie, z jak wielkimi emocjami się to wiąże. O ile dla jednych typerów skoki adrenaliny i doskonała rozrywka będą dokładnie tym, czego szukają w zakładach sportowych, tak dla innych graczy konieczność zachowania zimnej krwi i podjęcia optymalnej decyzji w ułamkach sekund może okazać się przeszkodą nie do przejścia. Typowanie na żywo nie jest dla każdego. 
Wady obstawiania na żywo
Wady obstawiania na żywo
 • Typowanie LIVE wymaga sporo czasu – na pierwszy rzut oka ten argument może wydać się niedorzeczny, gdyż tak jak wspominaliśmy w sekcji na żywo wszystko dzieje się na przyspieszonych obrotach. Tyle tylko, że aby odnaleźć wartościowy kurs ze sporym value gracz musi niejednokrotnie spędzić dużo czasu przed ekranem komputera i analizować przebieg wydarzeń w kilkunastu spotkaniach jednocześnie. Z naszego doświadczenia możemy Wam zdradzić, że taka kilkugodzinna sesja na żywo potrafi wyssać z człowieka całą energię i jest nieprawdopodobnie obciążająca psychicznie. 

Zakłady na żywo – plusy i minusy. Jakie opinie graczy?

Wiemy już, jakie są podstawowe wady oraz zalety obstawiania na żywo. Kiedy jednak chodzi o czystą teorię, zupełnie zapominamy, że to praktyka ma największe znaczenie. Postanowiliśmy oddać głos bezpośrednio zainteresowanym, czyli typerom. Co oni sądzą o zakładach na żywo? Można sprawdzić w sieci zarówno te pozytywne, jak i negatywne komentarze, co pozwala wykreować w głowie własny obraz tego, co ma do zaoferowania rynek zakładów na żywo.

Granie na żywo u bukmachera to prawdziwa gratka dla miłośników sportu. Mogłem śledzić wydarzenia na żywo i podejmować decyzje na podstawie aktualnej sytuacji na boisku. To daje szansę na bardziej precyzyjne typowanie. Zdecydowanie warto spróbować!”

Jestem fanem zakładów na żywo u bukmachera. Możliwość obstawiania wyników w trakcie trwania meczu lub wydarzenia sportowego daje mi wrażenie większej kontroli nad moimi zakładami. To coś, czego każdy powinien doświadczyć!”

Grając na żywo u bukmachera, czuję się jakbym był na stadionie, a jednocześnie mam szansę zarobić na swojej wiedzy i intuicji. Do tego u wielu buków można oglądać transmisje obstawianych meczów, jak w STS TV!”

Dla mnie granie na żywo u bukmachera to nie tylko rozrywka, ale także doskonały sposób na polepszenie swoich umiejętności typowania. Analizując bieżące wydarzenia sportowe i podejmując decyzje w oparciu o najnowsze informacje, uczę się reagować szybko i podejmować trafne przewidywania.”

Granice czasowe podczas zakładów na żywo u bukmachera są frustrujące. Często nie ma wystarczająco dużo czasu na przemyślane analizowanie sytuacji i podejmowanie decyzji. To nie dla mnie!”

Ciągłe śledzenie wydarzeń sportowych i podejmowanie impulsywnych decyzji nie jest w moim stylu. Wolę dogłębną analizę, dlatego raczej wybieram standardowe zakłady, a nie te na żywo.

Podzielność uwagi to coś, czego mi brakuje i dlatego nie mogę skupić się na oglądaniu meczu i jego obstawianiu, kiedy chcę obie te rzeczy robić jednocześnie. Właśnie dlatego wybrałem ostatecznie granie przedmeczowe, by potem cieszyć się już tylko z oglądania swoich ulubionych zespołów!”

Niektórzy gracze narzekają na niewystarczającą liczbę dostępnych rynków i opcji zakładów na żywo. Ograniczona oferta może być rozczarowująca dla tych, którzy szukają większej różnorodności i możliwości typowania, jednak to już najczęściej wynika z faktu wybrania nieodpowiedniego bukmachera (szukasz dla siebie strony do obstawiania? Sprawdź ranking firm bukmacherskich!)

Opinia o zakładach na żywo u bukmachera
Opinia o zakładach na żywo u bukmachera

Najczęściej typerzy nie chwalą sobie zakładów na żywo ze względu na indywidualne predyspozycje do obstawiania w spokojniejszym tempie. Nie ma co ukrywać, że typowanie live wymaga większego skupienia, szybszych reakcji oraz pełnego zaangażowania podczas trwania całego spotkania. W przypadku oferty przedmeczowej wygląda to zupełnie inaczej.

Przytoczone opinie pokazują również bardzo wiele dobrych stron obstawiania na żywo – można znaleźć tutaj pokaźne kursy, które są zdecydowanie wyższe od tych, jakie są dostępne pre-match. Oprócz tego istnieje możliwość reagowania na to, co dzieje się na boisku, by zarobić więcej. Nie ma wątpliwości, że przydaje się tutaj umiejętność trzymania nerwów na wodzy, ale bardzo wielu typerów przyznaje, iż przynosi to bardzo pozytywne skutki, które widać w portfelu.

Zakłady live – porównanie słabych i mocnych stron

Szybkie porównanie słabych i mocnych stron zakładów live przyda się szczególnie tym, którzy nadal nie podjęli decyzji, czy obstawianie na żywo jest w ich przypadku dobrym pomysłem.

WadyZalety
Może prowadzić do impulsywnych i nieprzemyślanych zakładówZapewnia większe emocje podczas typowania
Może przynieść spore przegranePozwala na dostosowywanie zakładów w oparciu o bieżące wydarzenia
Występują niekiedy opóźnienia w aktualizacji wyników i kursówDaje uczucie większej kontroli nad zakładami
Ograniczona oferta rynków i opcji zakładówZapewnia możliwość natychmiastowej reakcji na zmieniającą się sytuację
Techniczne problemy i awarie strony mogą utrudniać składanie zakładówSprawia, że typowanie jest bardziej dynamiczne i interesujące
Nagłe wahania kursów mogą wprowadzać zamieszanieDaje możliwość śledzenia wydarzeń sportowych na żywo
Mogą występować limity stawek w przypadku często typujących graczyPozwala na skorzystanie z potencjalnych okazji na wygrane w trakcie trwania wydarzenia.

Wiele wymienionych powyżej wad sugeruje, że często słabe oceny zakładów na żywo wynikają z faktu nieprawidłowo przygotowanej oferty przez bukmachera. Nie można wykluczyć, że wielu przeciwników typowania live zmieniłoby zdanie w momencie trafienia na stronę, gdzie nie występują problemy techniczne, a kursy są aktualizowane na bieżąco i w porę.

Gdzie najlepiej obstawiać mecze na żywo? TOP 5

TOP 5 bukmacherów do obstawiania meczów na żywo
TOP 5 bukmacherów do obstawiania meczów na żywo

Chcesz wiedzieć, gdzie najlepiej wypada oferta, kiedy w grę wchodzi obstawianie meczów na żywo? Przygotowaliśmy zestawienie TOP 5 ofert firm bukmacherskich:

Lp.Bukmacher onlineOcena oferty na żywo
1.Zakłady bukmacherskie STS5/5
2.Zakłady bukmacherskie Superbet5/5
3.Zakłady bukmacherskie Fortuna4,5/5
4.Zakłady bukmacherskie GoBet4,5/5
5.Zakłady bukmacherskie Fuksiarz4/5

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła legalna marka STS, która na start ze specjalnym kodem promocyjnym „BETONLINE nowym graczom proponuje bonus do 1500 PLN przy trzech pierwszych wpłatach i nawet 100 PLN bez ryzyka na start.

W Superbet kod promocyjny również brzmi „BETONLINE„, a nowi klienci otrzymują szansę grania przez tydzień bez ryzyka ze zwrotem nawet do 3500 PLN. Na tym nie koniec – 34 PLN freebet, 20 PLN w aplikacji i do 200 PLN za pierwszą wpłatę. Tak, aż tyle można otrzymać teraz na stronie www.Superbet.pl!

Jeżeli zastanawiasz się, jakiego wybrać bukmachera do obstawiania na żywo i nadal nie podjąłeś ostatecznej decyzji, sprawdzenie listy TOP 5 może ci pomóc. Dobrym rozwiązaniem jest także zarejestrowanie konta w kilku miejscach i przetestowanie możliwości stron w praktyce pod kątem własnych potrzeb.

Obstawianie zakładów na żywo – FAQ

Gdzie mogę obstawiać zakłady na żywo?

Oferta zakładów i kursy LIVE dostępne są na stronach wszystkich legalnych bukmacherów z polską licencją, a do wyboru graczy są zakłady na żywo na wszystkie popularne dyscypliny sportowe. 

Którzy legalni bukmacherzy mają najlepsze zakłady na żywo?

Według nas najlepsza oferta LIVE dostępna jest na stronach bukmacherów STS, Fortuna oraz Superbet, które poza gigantyczną paczką kursów na żywo oddają również w ręce graczy setki transmisji w livestreamach tygodniowo. 

Zakłady przedmeczowe, czy na żywo – które są bardziej opłacalne?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie i każdy gracz musi poszukać swojego sposobu na ogranie bukmachera. Czysto teoretycznie obie metody dają identyczne szanse na wypracowanie profitów dłuższej perspektywie. 

5 / 5. Ocen: 59

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia zakłady bukmacherskie. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X
0
Dodaj swój komentarz.x