Tomasz Kędziora ponownie zagra w Lechu Poznań!

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że w najbliższych godzinach Tomasz Kędziora zostanie zaprezentowany jako nowy zawodnik Lecha Poznań. Reprezentant Polski dołączy do „Kolejorza”, którego jest wychowankiem, de facto na zasadzie wypożyczenia obowiązującego do końca bieżącego sezonu!

Tomasz Kędziora ponownie zagra w Lechu Poznań!

Reprezentant Polski wraca z Ukrainy do PKO Ekstraklasy

Historia Tomasz Kędziory w ostatnich dniach obiegła wszystkie polskie media, nie tylko te sportowe, ale też kanały i portale informacyjne. Obrońca Dynama Kijów i reprezentacji Polski musiał uciekać z Ukrainy przed wojną, w czym pomogły mu między innymi Polski Związek Piłki Nożnej oraz władze państwowe, za co zawodnik podziękował w osobistym wpisie na INSTAGRAM-ie:

(…) Moja ewakuacja z Kijowa do Lwowa nie byłaby możliwa bez pomocy kibiców @fc_dynamo_kyiv – Romana Syniawskyja, Dariusz Babońa i Przemysław Szczurowskiego. Przez granicę doskonale przejazd zorganizował PZPN we współpracy z MSZ. Dziękuję prezesowi Cezaremu Kuleszy, Zbigniewowi Bońkowi, Łukaszowi Gawrjołkowi, @morawieckipl oraz mojemu Przyjacielowi @t.magdziarz . Ukraina jest dla mnie jak druga ojczyzna. Jestem pełen podziwu, jak jej mieszkańcy walczą o wolność i demokratyczne wartości oraz dumny z postawy Polaków, którzy potrafią się zjednoczyć i skutecznie nieść pomoc w geście solidarności. Moje myśli i serce są z Ukrainą. Modlę się z nadzieją o jak najszybsze nastanie pokoju.

Po kilku dniach w ojczyźnie przyszła pora pomyśleć o swojej najbliższej przyszłości, również tej sportowej. Już jakiś czas temu informowaliśmy na naszych łamach, że sprowadzeniem doświadczonego obrońcy poważnie zainteresowany jest Lech Poznań. W ostatnich godzinach sprawy nabrały wyraźnego przyspieszenia.

Wszystko za sprawą zmiany przepisów Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA), która sprawiła, że piłkarze w sytuacji Tomasza Kędziory będą mogli związać się z dowolnym klubem umową do końca bieżącego sezonu, gdyż ich obecne kontrakty zostały do tego czasu de facto zawieszone.

Z informacji portalu TVPSPORT.PL wynika, że Tomasz Kędziora lada chwila zostanie uprawniony do gry w PKO Ekstraklasie i będzie mógł wesprzeć drużynę Macieja Skorży w walce o mistrzostwo kraju. Informacje te potwierdza na Twitterze poznański dziennikarz portalu „Weszło”, Damian Smyk.

Przypominamy, że Tomasz Kędziora w bieżącym sezonie rozegrał 22 spotkania w barwach kijowskiego klubu, spędzając na boisku blisko 1 600 minut. Do momentu bandyckiej napaści Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę, piłkarz pozostawał w treningu, więc powinien być do dyspozycji Macieja Skorży praktycznie z marszu. Liczy na niego również selekcjoner Czesław Michniewicz, który wysłał mu powołanie na marcowe zgrupowanie drużyny narodowej.

Źródło: blogbukmacherski.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x