Siatkarski mural odsłonięty w Kędzierzynie-Koźlu!

W kibicach siatkówki wciąż żywe są emocje po rozgrywanych w katowickim „Spodku” finałach FIVB Mistrzostw Świata 2022, gdzie reprezentacja Polski wywalczyła srebrne medale. Jeden z naszych wicemistrzów świata, Kamil Semeniuk, od dziś może pochwalić się również swoim muralem, który powstał w Kędzierzynie-Koźlu, w związku z ostatnimi sukcesami miejscowej Grupy Azoty ZAKSA.

Siatkarski mural odsłonięty w Kędzierzynie-Koźlu! (Fot.: ZAKSA/PressFocus)

Kamil Semeniuk ma swój mural w Kędzierzynie-Koźlu

W czwartek 15 września uroczyście odsłonięto pierwszy tego typu mural w Kędzierzynie-Koźlu, dedykowany dwukrotnym zwycięzcom Ligi Mistrzów. Miasto mistrzów doczekało się pierwszego muralu o tematyce siatkarskiej, na którym uwieczniono wspomnianego na wstępie Kamila Semeniuka, który po latach spędzonych w ZAKSIE przenosi się do włoskiej Sir Safety Sicoma Perugia, gdzie będzie występował wspólnie z Wilfredo Leonem.

Pierwszy siatkarski mural upamiętniający sukcesy Grupy Azoty ZAKSA pojawił się na ścianie budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu, przy al. Partyzantów 30. Oficjalne odsłonięcie nastąpiło 15 września, o godzinie 10:00. Na muralu wskazane zostały imiona i nazwiska zawodników oraz sztabów szkoleniowych drużyn, które w dwóch ostatnich sezonach wygrywały Ligę Mistrzów CEV. W centralnej części pracy widzimy natomiast odzwierciedlenie sylwetki MVP Superfinału Ligi Mistrzów 2022, pochodzącego z Kędzierzyna-Koźla, mającego za sobą znakomitych sześć sezonów w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Kamila Semeniuka.

O pomyśle i realizacji pierwszego siatkarskiego muralu w Kędzierzynie-Koźlu mówi prezes ZAKSA S.A.:

Przyznam, że tego typu projekt pojawiał się w naszych planach już od jakiegoś czasu, bardzo się cieszę, że udało nam się przejść od pomysłu do realizacji i możemy pochwalić się pierwszym muralem o tematyce siatkarskiej w naszym mieście. Przede wszystkim dziękuję bardzo pani Dyrektor za możliwość realizacji muralu na ścianie budynku szkoły. Słowa uznania należą się również artystom, którzy tak realnie odzwierciedlili wizerunek MVP Superfinału ostatniej Ligi Mistrzów. Dla nas ten obraz to przede wszystkim ukłon w stronę dwukrotnych zwycięzców Ligi Mistrzów. Z dumą podkreślamy fakt, że to właśnie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dokonała tego, co nie udało się wcześniej żadnemu polskiemu klubowi, zapisując się w historii nie tylko polskiej, ale europejskiej siatkówki – podkreślił Piotr Szpaczek.

Zarówno miejsce wykonania pracy, jak i sam obraz nie są przypadkowe. To właśnie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu MVP Superfinału w Ljubljanie – Kamil Semeniuk rozpoczynał swoją przygodę z siatkówką. Mural ma na celu upamiętnienie sukcesów ZAKSY, a także pokazanie, że nie ma rzeczy niemożliwych. To właśnie ze słowami ‘Walczymy o marzenia’ siatkarze naszego zespołu przystępowali do Superfinałów Ligi Mistrzów w Weronie i Ljubljanie. Przykład Kamila Semeniuka, pochodzącego z Kędzierzyna-Koźla ambitnego zawodnika, który ciężką pracą wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie ZAKSY, a następnie w krótkim czasie został jednym z filarów naszej drużyny oraz reprezentacji Polski, może być dla dzieci i młodzieży z Kędzierzyna-Koźla wzorem do naśladowania, o czym wspomina Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu:

Przede wszystkim jesteśmy szczęśliwi, że pierwszy siatkarski mural w naszym mieście znajduje się na ścianie naszej szkoły. Wszyscy kibicujemy ZAKSIE i pamiętamy ile emocji dostarczyły nam Superfinały w Weronie i Ljubljanie. Jesteśmy dumni, mogąc powiedzieć, że Kamil Semeniuk jest z naszej szkoły. Daje to naszym uczniom poczucie, że marzenia, talenty, ambicje też są do spełnienia, bo Kamil realizację swoich ambicji i pragnień zaczął właśnie tutaj, w „Jedenastce”. Patrząc na postawę naszego byłego ucznia i ten mural pamiętajmy, że nie każdy musi być sportowcem, ale każdy ma swoje pasje i marzenia. Jeśli je z uporem, pokorą i determinacją rozwija i doskonali, to też kiedyś osiągnie sukces na miarę swoich możliwości – przyznała Małgorzata Jurzyk-Polis.

Dzieło, które zdobi ścianę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu jest kolejnym muralem w naszym mieście, jednak pierwszym dedykowanym sukcesom sportowym siatkarzy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Za przygotowanie i zrealizowanie projektu odpowiadali kędzierzyńscy artyści Piotra Piłka i Ryszard Paurowski.

Siatkarski mural w Kędzierzynie-Koźlu

Źródło: volley24.pl/Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (materiały prasowe)

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM
Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM

This will close in 0 seconds

0
Dodaj swój komentarz.x