To jeden z najbardziej zaskakujących ruchów transferowych tego lata. Robin Gosens, który nie znajdował się w planach Fiorentiny na nadchodzący sezon, wraca do ojczyzny. Jak poinformował Fabrizio Romano, Schalke 04 osiągnęło pełne porozumienie z włoskim klubem w sprawie pozyskania doświadczonego wahadłowego. Transakcja została opatrzona słynnym hasłem „here we go”, co oznacza, że do finalizacji pozostały jedynie formalności.
€2.5m fee, loan with obligation to buy from Fiorentina, salary fully covered. Deal also includes add-ons.
All set to be signed this week. https://t.co/Ne5IBRmbEp
Szczegóły finansowe operacji są już znane. Schalke 04 zapłaci za zawodnika 2,5 miliona euro. Umowa została sformułowana jako wypożyczenie z obowiązkową klauzulą wykupu. Co istotne dla niemieckiego klubu, pensja zawodnika zostanie w pełni pokryta przez ekipę z Gelsenkirchen, a w kontrakcie znalazły się również dodatkowe bonusy uzależnione od wyników.
Sytuacja Gosensa we Florencji stała się napięta podczas okresu przygotowawczego. Niemiec został odsunięty od pierwszej drużyny, co przyspieszyło negocjacje z jego nowym pracodawcą. Wszystkie dokumenty mają zostać podpisane jeszcze w tym tygodniu, co zakończy burzliwy etap w karierze 32-letniego reprezentanta Niemiec we Włoszech.
