Polska przed Rosją w Rankingu FIFA, kto na czele?

Już za półtora miesiąca piłkarska reprezentacja Polski, pod wodzą nowego sztabu i selekcjonera Czesława Michniewicza, rozegra spotkanie z drużyną narodową Rosji, a jego stawką będzie awans do finału baraży eliminacji Mistrzostw Świata Katar 2022. Jak wypadają Biało-Czerwoni na tle najbliższego rywala w opublikowanym w czwartek 10 lutego Rankingu FIFA?

Polska przed Rosją w Rankingu FIFA, kto na czele?

Polska lepsza od Rosji, póki co w Rankingu FIFA

Nowo powołany selekcjoner polskiej drużyny narodowej podczas wywiadów tuż po objęciu najważniejszej reprezentacji w naszym kraju podkreślał, że to jego podopieczni będą faworytem barażowej konfrontacji w Rosją. Czesław Michniewicz powtarzał między innymi, że mamy lepszych zawodników. Dziennikarze dopytywali z niedowierzaniem, jak można tak mówić skoro nigdy nie pokonaliśmy Sbornej w Moskwie.

Tymczasem najnowsze zestawienie Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, czyli tzw. Ranking FIFA opublikowany w czwartek 10 lutego 2022 roku zdaje się to potwierdzać. Biało-Czerwoni zajmują w nim miejsce numer 28, podczas gdy Rosjanie uplasowali się siedem miejsc niżej. Jak wypadają nasi ewentualni rywale w finale baraży? Czesi zajmują pozycję numer 31, ale już Szwedzi są siedemnastą drużyną świata.

Ranking FIFA: Luty 2022

Na czele Ranking FIFA niezmiennie od wielu już miesięcy znajdują się drużyny narodowe Belgii, Brazylii i Francji. Na czwarte miejsce, dzięki wygranej w zeszłorocznej edycji Copa Amercia, wskoczyła Argentyna, które wyprzedziła Anglików. To jedyna zmiana w TOP 10 najnowszego zestawienia. Poza już wspomnianymi ekipami w czołówce są też Włosi, Hiszpanie, Portugalczycy, Duńczycy i Holendrzy.

Największe roszady przyniósł zakończony wygraną Senegalu Puchar Narodów Afryki 2022. Największy skok, aż o 25 pozycji, zaliczyła reprezentacja Gambii. W jej szerokiej kadrze znajduje się między innymi piłkarz Górnika Zabrze, Alasana Manneh, który wraz z klubowymi kolegami awansował w środę do 1/4 FORTUNA Pucharu Polski. Natomiast największy spadek zanotowała Algieria (-14).

Źródło: newsbet.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x