PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław znalazł następcę Jacka Magiery!

Zaledwie kilkadziesiąt godzin trwało bezkrólewie na ławce trenerskiej Śląska Wrocław! Zwolnionego we wtorek Jacka Magierę już dziś zastąpił Piotr Tworek, były opiekun Warty Poznań, który poprowadził klub ze stolicy Wielkopolski do piątego miejsca w sezonie 2020/2021 PKO Bank Polski Ekstraklasy.

PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław znalazł następcę Jacka Magiery! (Fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl)

Piotr Tworek nowym trenerem Śląska Wrocław

Nowym trenerem Śląska Wrocław został w środę 9 marca Piotr Tworek. Obchodzący w dniu jutrzejszym swoje 47. urodziny szkoleniowiec związał się z wrocławskim klubem kontraktem obowiązującym do końca przyszłego sezonu, czyli dokładnie do czerwca 2023 roku.

Piotr Tworek dał się poznać szerszej publice w ostatnich sezonach. Przez większość swojej kariery trenerskiej związany był z Wartą Poznań i to właśnie z tym klubem notował największe sukcesy w swojej dotychczasowej karierze. Mowa o awansie do PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2019/20 i piątej pozycji w najwyższej klasie rozgrywkowej w kolejnych rozgrywkach, w których jego ówczesny klub dysponował najniższym budżetem w stawce.

Prowadzeni przez niego „Zieloni” jako beniaminek byli o włos od miejsca dającego możliwość gry w europejskich pucharach, za sprawą kapitalnej postawy w rundzie wiosennej. Ostatecznie lepszy bilans bezpośrednich meczów sprawił, ze koniec końców w eliminacjach UEFA Conference League 2021/2022 zagrał nie kto inny, a … Śląsk Wrocław.

Wcześniej nowy szkoleniowiec WKS-u pracował w takich klubach jak m.in. Kujawiak Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Wda Świecie, Bałtyk Koszalin, Miedź Legnica, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Kotwica Kołobrzeg, Korona Kielce, Bruk-Bet Nieciecza oraz Chojniczanka Chojnice.

Trener Piotr Tworek z pewnością jest w stanie skonsolidować zespół i natchnąć zawodników do lepszej postawy i bardziej efektywnej gry, co przełoży się na wyższe miejsce w tabeli. Przełamanie obecnego impasu to dla nas wszystkich priorytet i najważniejsze zadanie sztabu szkoleniowego trenera Tworka – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Nowy szkoleniowiec wrocławskiej drużyny po raz pierwszy poprowadzi nowych podopiecznych w niedzielnym meczu z Radomiakiem Radom. Trener Tworek skompletował już sztab szkoleniowy. Drugim trenerem został Adam Szała, a asystentami Janusz Góra i Krzysztof Wołczek. Trenerami przygotowania motorycznego będą Michał Polczyk i Przemysław Parus, trenerem bramkarzy Krzysztof Osiński, a analitykiem Andrzej Gomołysek.

Negocjacje nie trwały długo, obie strony były zainteresowane współpracą. Szczegóły ustaliliśmy bardzo sprawnie i od dziś jestem w Śląsku Wrocław. Chciałbym, żeby nasz zespół w każdym meczu dał się pokroić za zwycięstwo. By piłkarze w każdym spotkaniu zostawiali zdrowie i pokazywali swoje umiejętności, a te w tej drużynie są wysokie – mówi nowy szkoleniowiec Śląska Wrocław.

Śląsk Wrocław ma nowego trenera i sztab szkoleniowy

Źródło: skrotymeczow.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x