Olimpijczycy złożyli ślubowanie, poznaliśmy też chorążych reprezentacji Polski!

We wtorek 25 stycznia w Renaissance Warsaw Airport Hotel przy lotnisku Chopina w Warszawie – hotelu partnerskim PKOl – członkowie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022 odebrali nominacje i złożyli uroczyste ślubowanie przed środowym wylotem do stolicy Chin na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie.


Olimpijczycy złożyli ślubowanie, poznaliśmy też chorążych reprezentacji Polski!

ZIO Pekin 2022: Zbigniew Bródka i Natalia Czerwonka chorążymi reprezentacji Polski

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, w poniedziałek Polski Komitet Olimpijski (PKOl) oficjalnie zatwierdził Polską Reprezentację Olimpijską na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Po raz pierwszy w historii w kadrze znalazło się więcej kobiet niż mężczyzn. Łącznie nasz kraj reprezentować będzie 57 zawodników, którzy będą wspierani przez 71 osób współpracujących. We wtorek odbyło się uroczyste ślubowanie naszych reprezentantów, z którego relacje można znaleźć między innymi w mediach społecznościowych zawodników.

Jak przebiegała wtorkowa uroczystość? Jako pierwsi nominacje z rąk Prezesa PKOl Andrzeja Kraśnickiego i Sekretarza Generlanego Adama Krzesińskiego odebrali biathloniści. Następnie zaszczyt ten spotkał przedstawicieli łyżwiarstwa szybkiego, a kolejne powołania wręczono członkom ekipy short tracku, przedstawicielom narciarstwa (biegi narciarskie, kombinacja norweska, narciarstwo alpejskie), snowboardu i saneczkarstwa. Słowa przysięgi w imieniu zawodników, po wysłuchaniu hymnu, odczytała łyżwiarka Natalia Maliszewska, a w imieniu trenerów i osób współpracujących Marek Skowroński, trener naszych saneczkarzy.

„Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego powołał do olimpijskiej reprezentacji naszych najlepszych obecnie zawodników dyscyplin zimowych. Jak zawsze są w ich gronie zarówno sportowcy bardzo doświadczeni, mający już za sobą po trzy, a nawet cztery olimpijskie występy, jak i debiutanci, którzy w Chinach przejdą dopiero olimpijski chrzest i staną się olimpijczykami, a ten tytuł będzie z nimi już na zawsze. Wszystkim zawodnikom z całego serca życzę jak najlepszych wyników w walce z rywalami i własnymi słabościami. Jestem przekonany, że niezbędnego wsparcia udzielą Wam trenerzy, lekarze, fizjoterapeuci i członkowie personelu pomocniczego oraz polskiej misji olimpijskiej. Wierzę, że z determinacją będziecie walczyć o jak najlepsze wyniki i olimpijskie medale. Życzę Wam sukcesów, cała Polska będzie Wam kibicować.” – powiedział Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego (cytat za olimpijski.pl).

Dzisiejsza uroczystość była jedynym takim wydarzeniem. Pozostali członkowie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022, którzy byli we wtorek nieobecni, swoje nominacje odbiorą już w Chinach. Przypominamy, XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 zostaną rozegrane w dniach 4-20 lutego.

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że chorążymi reprezentacji Polski na Ceremonii Otwarcia XXIV ZIO w Pekinie mają być polscy łyżwiarze, Natalia Czerwonka i Zbigniew Bródka, o ile oczywiście planów nie pokrzyżuje koronawirus.

Źródło: BetOnline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button