OFICJALNIE: Puszcza Niepołomice zagra na stadionie Cracovii!

Nie na stadionie Wisły Kraków, jak pierwotnie zakładano, a na obiekcie Cracovii będą występowali piłkarze Puszczy Niepołomice w swoim pierwszym sezonie na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy!

Na jakim stadionie zagra Puszcza Niepołomice w sezonie 2023/24?
(Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Na którym stadionie zagra Puszcza Niepołomice?

Na miesiąc przed startem sezonu 2023/24 PKO Bank Polski Ekstraklasy, którego terminarz znajdziesz w tym artykule, Puszcza Niepołomice oficjalnie poinformowała, na którym stadionie będzie gościć rywali w roli gospodarza. Ze względów licencyjnych nie mógł być to domowy obiekt niepołomiczan.

Puszcza Niepołomice składa serdeczne podziękowania przedstawicielom Miasta Krakowa,  Zarządowi Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Zarządowi TS Wisła Kraków S.A. z Panem Prezesem Jarosławem Królewskim na czele, za możliwość zgłoszenia Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie jako stadionu zastępczego we wniosku licencyjnym pozwalającym Klubowi na grę w PKO BP Ekstraklasie. Puszcza docenia życzliwość i chęć pomocy oraz jest wdzięczny za postawę fair-play, dzięki której Klub mógł wziąć udział w barażach o najwyższą klasę rozgrywkową, które zakończyły się historycznym awansem.

Jednocześnie Puszcza Niepołomice informuje, iż po analizie sytuacji już po awansie do PKO BP Ekstraklasy, ze względu na sprawy organizacyjne, Klub zdecydował się przyjąć ofertę MKS Cracovia SSA na wynajem Stadionu Cracovii im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie. Puszcza Niepołomice dziękuje Panu Profesorowi Januszowi Filipiakowi oraz społeczności i pracownikom MKS Cracovia SSA za otwartość, gotowość do rozmów i pomoc. Klub jest przekonany, iż rozgrywanie meczów na obiekcie znajdującym się przy ul. Józefa Kałuży 1 będzie rozwiązaniem optymalnym dla sympatyków naszego Klubu. 

Puszcza Niepołomice informuje również, iż priorytetem dla Klubu jest jak najszybszy powrót do gry na Stadionie Miejskim w Niepołomicach. Klub wraz z Miastem Niepołomice dokładają wszelkich starań, aby w najbliższym możliwym terminie dostosować obiekt przy ul. Janusza Kusocińskiego 2 do wymagań licencyjnych PKO BP Ekstraklasy oraz PZPN i cieszyć się ekstraklasową rzeczywistością w Niepołomicach. 
Sprawdź na naszej stronie ranking bukmacherów i przekonaj się, jaka oferta jest obecnie najlepiej oceniana!

Oficjalny komunikat prasowy małopolskiego klubu kończy ciągnące się od awansu spekulacje i spory na temat obiektu, na którym Puszcza miała rozgrywać swoje spotkania na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w najbliższym czasie. Decyzja ta – wobec protestów kibiców „Białej Gwiazdy”, której kibice wciąż nie mogą pogodzić się z porażką w barażach – wydaje się najrozsądniejszą ze wszystkich opcji. Również ze względu na gabaryty stadionu „Pasów”.

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

Kiedy Derby Małopolski w PKO Ekstraklasie 2023/24?

Derby Małopolski 2023/24 pomiędzy Cracovią a Puszczą Niepołomice odbędą się w 12. i 29. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Mecz Puszcza Niepołomice – Cracovia w sobotę 21 października. Mecz Cracovia – Puszcza Niepołomice w sobotę 20 kwietnia 2024. Sobotnie daty mogą ulec zmianie, bo poszczególne kolejki rozgrywek o piłkarskie mistrzostwo Polski rozgrywane będą od piątku do poniedziałku. Na chwilę obecną wygląda to jednak tak:

  • 21.10.2023: Puszcza Niepołomice – Cracovia
  • 20.04.2024: Cracovia – Puszcza Niepołomice

Więcej o hitach PKO Ekstraklasy 2023/2024 przeczytasz w tym artykule. Z kibicowskiego punktu widzenia, będą to najciekawsze zmagania od wielu lat. Oby za otoczkę nadążyli również piłkarze, co nie jest na naszych boiskach niestety normą.

Superbet TV darmowe transmisje meczów online
Superbet TV darmowe transmisje meczów online

Źródło: Puszcza Niepołomice

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X