Kontuzja Piotra Zielińskiego! Czy pomocnik zagra we wrześniowych meczach reprezentacji?!

W miniony weekend zainaugurowane zostały zmagania w sezonie 2021/2022 włoskiej Serie A, w której występuje największa grupa polskich piłkarzy, w tym liczni reprezentanci kraju, którzy już na początku września rozegrają kolejne trzy mecze w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2022. Wiele wskazuje jednak na to, że na zgrupowaniu drużyny narodowej nie stawi się Piotr Zieliński, który w niedzielę musiał opuścić boisko z powodu urazu. Wiemy już co dolega 27-letniemu pomocnikowi i jak długa czeka go przerwa!

Kontuzja Piotra Zielińskiego! Czy pomocnik zagra we wrześniowych meczach reprezentacji?! (Fot.: SSC Napoli/Twitter)

Serie A: Kontuzja Piotra Zielińskiego

W niedzielny wieczór piłkarze SSC Napoli rozpoczęli wyścig o scudetto. Rozpoczęli udanie, bo od wygranej 2:0 z Venezią. Dobre humory kibiców drużyny z Neapolu, ale również fanów reprezentacji Polski, zmącił jednak uraz Piotra Zielińskiego, który musiał opuścić boisko jeszcze przed przerwą. Dokładnie w 35. minucie, kiedy to został zastąpiony przez Macedończyka Elifa Elmasa. Na oficjalny raport zdrowotny nie musieliśmy długo czekać. To z niego dowiadujemy się, jak poważna jest kontuzja.

Klubowy komunikat prasowy jest bardzo krótki i lakoniczny. Włosi poinformowali, że reprezentant Polski doznał urazu prawego uda, czego można było się domyślić obserwując całą sytuację i moment, w którym 27-latek opuszczał boisko z grymasem bólu na twarzy. Więcej wiadomości przynoszą media, które prognozują, że przerwa Polaka potrwa od dwóch do trzech tygodni.

Medialne doniesienia z pewnością uspokoił miejscowych kibiców, bo wynika z niego, że polski pomocnik będzie gotowy do gry już po wrześniowej przerwie reprezentacyjnej. Gorzej cała sprawa wygląda z perspektywy fanów reprezentacji naszego kraju, której „Zielu” jest bardzo ważnym ogniwem, kto wie czy nie najważniejszym obok Roberta Lewandowskiego, jeśli mowa o aspektach ofensywnych.

Przypominamy, że Biało-Czerwoni kolejne mecze eliminacji do katarskiego mundialu rozegrają już 2, 5 i 8 września. Ewentualna absencja Piotra Zielińskiego nie powinna być problemem w dwóch pierwszych, bo mowa o pojedynkach z niżej notowanymi rywalami. Ale ostatnie ze spotkań to starcie z Anglią na PGE Narodowym w Warszawie. Jest cień nadziei, że do tego czasu pomocnik będzie gotowy, ale szanse nie są duże.

Sprawdź powołania Paulo Sousy na wrześniowe zgrupowanie i mecze reprezentacji Polski w eliminacjach Mistrzostw Świata 2022 w Katarze.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Kontuzja Piotra Zielińskiego! Czy pomocnik zagra we wrześniowych meczach reprezentacji?!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P