Poznaliśmy powołania Paulo Sousy na wrześniowe mecze eliminacji MŚ!

Selekcjoner reprezentacji Polski, którym pomimo niezrealizowania celu sportowego na UEFA EURO 2020 pozostaje Paulo Sousa powołał kadrę na wrześniowe zgrupowanie drużyny narodowej oraz mecze eliminacji mistrzostw świata 2022, które Biało-Czerwoni rozegrają w dniach 2, 5, i 8 września. W kadrze znalazło się miejsca również dla debiutantów!

Poznaliśmy powołania Paulo Sousy na wrześniowe mecze eliminacji MŚ! (Fot.: PZPN/Twitter)

Zalewski i Buksa z powołaniami od Paulo Sousy

Fatalna postawa Biało-Czerwonych wymusiła na sztabie szkoleniowym pewne zmiany przed decydującymi meczami eliminacji do katarskiego mundialu. Część roszad została jednak wymuszona przez okoliczności. Łukasz Fabiański zakończył reprezentacyjną karierę. Skorzystał na tym golkiper Fiorentiny, Bartłomiej Drągowski. Szalenie ambitny zawodnik zbiera coraz lepsze recenzje za występy we włoskiej Serie A, więc powołanie akurat dla niego, a nie Radosława Majeckiego, który znalazł się na liście rezerwowej, nie powinno dziwić.

Z Półwyspu Apenińskiego pochodzi największa grupa powołanych przez Paulo Sousę, ale tak też było za Adama Nawałki i Jerzego Brzęczka. Teraz ta grupa jeszcze się powiększy, bo poza „Drążkiem” dołączy także Nicola Zalewski. 19-letni supertalent z AS Romy, któremu przyglądała się również włoska federacja.

„Polska wierzyła we mnie od dziecka. Reprezentowanie kraju to dla mnie powód do dumy. Chcę w ten sposób podziękować rodzicom. Przyszłość w barwach „Azzurrich”? W tej chwili o tym nie myślę. Pierwszym wyborem byłaby Polska.” – mówił jeszcze przed powołaniem Zalewski w wywiadzie dla „Grand Hotel Calcio Mercato”.

Drugim debiutantem jest Adam Buksa z amerykańskiej Major League Soccer, który niejako skorzystał z kontuzji Arkadiusza Milika.

Lista powołanych na wrześniowe mecze eliminacji MŚ 2022

Przypominamy, że piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się w najbliższym czasie z Albanią (2 września 2021, godz. 20:45, PGE Narodowy w Warszawie), San Marino (5 września 2021, godz. 20:45, Serravalle) i Anglią (8 września 2021 o godz. 20:45, PGE Narodowy w Warszawie). Nie licząc meczu z „Synami Albionu”, którzy są aktualnymi wicemistrzami Starego Kontynentu i czwartym zespołem rosyjskiego mundialu, pozostałe spotkania są doskonałą okazją do podreperowania bilansu Paulo Sousy, który dotychczas wygrał zaledwie 1 z 8 spotkań.

Lista powołanych do reprezentacji Polski na mecze z Albanią, San Marino i Anglią:
Bramkarze: 
Bartłomiej Drągowski, Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski.
Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Michał Helik, Tomasz Kędziora, Tymoteusz Puchacz, Maciej Rybus.
Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Jóźwiak, Mateusz Klich, Kacper Kozłowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Jakub Moder, Sebastian Szymański, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński.
Napastnicy: Adam Buksa, Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Karol Świderski.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button