Denis Zakaria to bez wątpienia jedno z najgorętszych nazwisk obecnego okna transferowego. Umowa szwajcarskiego pomocnika wygasa latem, zatem to ostatni moment by Borussia Moenchengladbach otrzymała choć skromną zapłatę. Nikt nie chce przegapić takiej okazji.
Bayern i Borussia faworytami
Denis Zakaria to 25-letni pomocnik Borussii Moenchengladbach. Jest to gracz niezwykle wszechstronny, mogący grać jako ósemka, cofnięty rozgrywający, czy nawet obrońca w 3-osobowym bloku defensywnym, nic zatem dziwnego, że wzbudza zainteresowanie wielkich marek. O potencjale pomocnika świadczy choćby to, że jeszcze w zeszłym sezonie wyceniany był przez klub na 50 milionów euro, w obecnej sytuacji, jest do zgarnięcia nawet za 7 milionów.
Plotki transferowe potwierdza na swoim Twitterze włoski insider Fabrizio Romano, według niego:
"Na transfer naciskają FC Bayern i Borussia Dortmund. Manchester United jest po rozmowach z agentami, ale nie doszło do złożenia oferty, a Liverpool nie zatrudni go zimą. Przenosiny do Premier League zdają się mało prawdopodobne.
Juventus go chce, ale Borussia oczekuje 7 milionów za sprzedaż zimą"
Denis Zakaria. FC Bayern and B. Dortmund are pushing. Man United had talks with agents but have not submitted any proposal, Liverpool won’t sign him in January. Premier League move seems unlikely. 🔴 #LFC #MUFC
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) January 24, 2022
Juventus want him but Borussia ask for €7m to sell Zakaria in Jan. pic.twitter.com/4D9bPsSRL0
Poza Bayernem, gdzie Szwajcar byłby zapewne tylko uzupełnieniem składu, zainteresowane kluby łączą problemy ze środkiem pola. W Dortmundzie byłby naturalnym następcą Axela Witsela, który zdecydowanie obniżył loty i klub pożegna się z nim po sezonie. W United oczekiwań nie spełnia Donny Van De Beek, spędzający większość czasu na ławce, a gra Freda jest daleka od przyzwoitej. Juventus również od dawna szuka wzmocnień w środku pola, mówi się nawet, że zainteresowany jest właśnie Witselem z BVB.
Denis Zakaria ma 25 lat, w Borussii Moenchengladbach wystąpił w 146 spotkaniach, strzelając 11 bramek i zaliczając 8 asyst. Portal Transfermarkt wycenia go na 27 milionów euro - znacznie powyżej wymaganej kwoty.
