Karol Świderski zmienił klub, kolejny Polak w MLS!

14-krotny reprezentant Polski Karol Świderski został nowym zawodnikiem klubu amerykańskiej Major League Soccer, Charlotte FC. 25-letni napastnik związał się z nowym pracodawcą umową ważną do końca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Karol Świderski zmienił klub, kolejny Polak w MLS! (Fot.: Charlotte FC/Twitter)

Kolejny Polak w MLS

Występujące w amerykańskiej Major League Soccer (MLS) Charlotte FC ogłosiło w środę 26 stycznia, że klub podpisał kontrakt z napastnikiem Karolem Świderskim z greckiego PAOK-u Saloniki. Umowa 14-krotnego reprezentanta Polski ma obowiązywać przez cztery najbliższe lata, ale zawiera też opcję przedłużenia o kolejny sezon.. Do finalizacji przenosin 25-letniego snajpera brakuje już tylko wizy P-1 i ITC.

Przypominamy, że Karol Świderski, który reprezentował nasz kraj w czternastu oficjalnych meczach i awansował z drużyną narodową do turnieju finałowego UEFA EURO 2020, w 2018 roku zamienił Jagiellonię Białystok na PAOK Saloniki, dla którego strzelił 35 goli w 135 występach, dokładając do tego 14 asyst. W Grecji Świderski zdobył trzy trofea, mistrzostwo kraju w pierwszym sezonie oraz puchar kraju w 2019 i 2021 roku.

Według portalu TransferMarkt „Duma Podlasia” na sprzedaży Karola Świderskiego do Grecji miała zarobić 2 miliony euro. To samo źródło podaje, że PAOK na transferze do Charlotte FC miał zarobić nieco ponad 4,5 miliona w europejskiej walucie.

Przypominamy, że piłkarze Charlotte FC jest również Jan Sobociński, były piłkarz młodzieżowych reprezentacji Polski oraz ŁKS-u Łódź, co z pewnością ułatwi aklimatyzację w nowym środowisku.

Źródło: BlogBukmacherski

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Karol Świderski zmienił klub, kolejny Polak w MLS!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P