Jerzy Brzęczek nie jest już trenerem Wisły Kraków!

Wisła Kraków poinformowała w poniedziałkowy poranek, że funkcję trenera „Białej Gwiazdy” przestał pełnić Jerzy Brzęczek. Były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji miał sam złożyć dymisję, która została przyjęta przez władze klubu spod Wawelu. Kto zostanie jego następcą?

Jerzy Brzęczek nie jest już trenerem Wisły Kraków! (Fot.: Wisła Kraków via @WislaKrakowSA on Twitter)

Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek zdymisjonowany

Jerzy Brzęczek trenerskie stery w krakowskim klubie przejął 14 lutego 2022 roku, żeby tydzień później zadebiutować w roli szkoleniowca drużyny z Reymonta 22 podczas ligowego meczu z Górnikiem Łęczna. Były selekcjoner reprezentacji Polski poprowadził Wisłę łącznie w 27 oficjalnych spotkaniach PKO Bank Polski Ekstraklasy i Fortuna 1. Ligi. „Trenerze! Dziękujemy za pracę na rzecz Białej Gwiazdy!” – napisano w oficjalnym komunikacie prasowym.

Dymisja Jerzego Brzęczka, której już od jakiegoś czasu domagali się kibice „Białej Gwiazdy”, to pokłosie niezadowalających wyników sportowych. Wisła – celująca w powrót do elity już po roku gry na jej zapleczu – zajmuje obecnie zaledwie ósmą pozycję w tabeli, a co gorsza, w ostatni pięciu spotkaniach Fortuna 1. Ligi 2022/23 wywalczyła zaledwie jeden punkt!

Informacje na temat kształtu sztabu szkoleniowego władze Wisły Kraków mają podać w osobnym komunikacie. Obecnie bez pracy pozostaje wielu cenionych szkoleniowców z naszego kraju, żeby wymienić tylko Jana Urbana czy Dariusza Banasika. Nie można również wykluczyć, że zespół „Białej Gwiazdy” przejmie po prostu asystent Jerzego Brzęczka, Radosław Sobolewski.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x