Enea Zastal BC Zielona Góra zawiesza swój udział w rozgrywkach Regionalnej Ligii VTB 

Inwazja Rosji na Ukrainę wpływa również na świat sportu. Władze Enea Zastalu BC Zielona Góra zawiesiły swój udział w regionalnej lidze VTB jako wyraz sprzeciwu wobec działań wojennych. 

Inwazja Rosji na Ukrainę wpływała na sport 

Ekipa z Zielonej Góry grała w lidze VTB przez ostatnie trzy lata. Powstała ona w 2008 roku i miała skupiać w jednych rozgrywkach najlepsze zespoły z Europy Wschodniej. Sponsorem tytularnym jest jeden z rosyjskich banków, który został objęty sankcjami przez USA. W piątek władze Enea Zastalu BC Zielona Góra w krótkim komunikacie poinformowały,  ŻE zawieszają swój udział w rozgrywkach Ligi VTB. „Dziękujemy lidze VTB za trzy lata sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. W tej chwili są jednak ważniejsze sprawy niż koszykówka. Jesteśmy przeciwko przemocy i wojnie. Zawieszamy nasze uczestnictwo w rozgrywkach” przekazali stanowczo przedstawiciele Polskiego klubu.  Podobną decyzję podjął  również  estońskie  Kalev Tallin, powołując się na podobne argumenty:

„W związku z militarną agresją Rosji na Ukrainę BC Kalev/Cramo zakończy swoje członkostwo w Zjednoczonej Lidze VTB. Drużyna jest absolutnie przeciwna jakimkolwiek działaniom militarnym i nie uważa za stosowne, by kontynuować grę w VTB. Pod względem sportowym uczestnictwo w lidze przez ostatnie 12 lat było cenną okazją zarówno dla zawodników, jak i dla klubu do sprawdzenia się na wyższym poziomie, ale obecna sytuacja i agresja ze strony Rosji jest nie do przyjęcia” – przekonują Estończycy. 

Poniżej prezentujemy pełną teść oświadczenia klubu z Zielonej Góry, który od teraz będzie mógł się skupić wyłącznie na grze w polskiej lidze.

Przygotował: Oskar Struk

5 / 5. Ocen: 1

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x