Eliminacje EURO 2024: Terminarz meczów reprezentacji Polski ogłoszony!

W niedzielę odbyło się losowanie grup eliminacyjnych UEFA EURO 2024. Reprezentacja Polski trafiła do grupy „E”, gdzie jej najgroźniejszym rywalem w walce o miejsce w turnieju finałowy kolejnej edycji piłkarskich Mistrzostw Europy będzie drużyna narodowa Czech. Wiemy już, kiedy Biało-Czerwoni zmierza się z tym oraz pozostałymi rywalami!

Terminarz meczów reprezentacji Polski w eliminacjach EURO 2024

Po losowaniu grup eliminacyjnych piłkarskich Mistrzostw Europy nikt nie wyobraża sobie sytuacji, w której Robert Lewandowski i spółka nie awansowaliby do turnieju finałowego. Zwłaszcza, że bezpośredni awans wywalczą po dwie najlepsze reprezentacji każdej z dziesięciu grup, a dodatkowo sześć kolejnych drużyn będzie miało dodatkową szansę kwalifikacji w barażach.

Eliminacje UEFA EURO 2024 w całości rozegrane zostaną w 2023 roku. Pierwsze pojedynki rozegrane zostaną w marcu. Następne w terminach czerwcowych, wrześniowych i październikowych. Ostatnim akordem będzie listopadowy pojedynek z Czechami na PGE Narodowym w Warszawie, czyli z najpoważniejszym rywalem podopiecznych Czesława Michniewicza w grupie F.

Z tym samym przeciwnikiem piłkarska reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację o wygranie grupy „E”. Spotkanie, które najprawdopodobniej rozegrane zostanie w Pradze, odbędzie się 24 marca.

Eliminacje EURO 2024: Terminarz Polski

 1. kolejka – 24.03.2023: Czechy – Polska
 2. kolejka – 27.03.2023: Polska – Albania
 3. kolejka – 20.06.2023: Mołdawia – Polska
 4. kolejka – 07.09.2023: Polska – Wyspy Owcze
 5. kolejka – 10.09.2023: Albania – Polska
 6. kolejka – 12.10.2023: Wyspy Owcze – Polska
 7. kolejka – 15.10.2023: Polska – Mołdawia
 8. kolejka – 17.11.2023: Polska – Czechy

Patrząc na zestaw rywali, z którym przyjdzie się zmierzyć polskim piłkarzom, jakikolwiek repsekt można mieć tylko wobec wspomnianych Czechów. Tylko z tym przeciwnikiem bilans reprezentacji Polski jest niekorzystny. W meczach z nimi odnieśliśmy tylko 8 zwycięstw, wywalczyliśmy też 5 remisów i ponieśliśmy aż 14 porażek.

Pozostałe ekipy to nas muszą się bać, a nie my ich. Bilans meczów bezpośrednich: z Albanią 7-3-1, z Wyspami Owczymi 3-0-0, Mołdawią 5-1-0.

Euro 2024: Wyniki losowania grup eliminacji

Rozstawienie w pierwszym koszyku pomogło Robertowi Lewandowskiemu i spółce uniknąć rywalizacji z europejskimi potęgami już na etapie eliminacji do UEFA EURO 2024. „Grupa śmierci”? Zdecydowanie dla naszych rywali, nie dla nas.

Grupa A: Hiszpania, Szkocja, Norwegia, Gruzja, Cypr
Grupa B: Holandia, Francja, Irlandia, Grecja, Gibraltar
Grupa C: Włochy, Anglia, Ukraina, Macedonia Północna, Malta
Grupa D: Chorwacja, Walia, Armenia, Turcja, Łotwa
Grupa E: POLSKA, Czechy, Albania, Wyspy Owcze, Mołdawia
Grupa F: Belgia, Austria, Szwecja, Azerbejdżan, Estonia
Grupa G: Węgry, Serbia, Czarnogóra, Bułgaria, Litwa
Grupa H: Dania, Finlandia, Słowenia, Luksemburg, Kazachstan, Irlandia Północna, San Marino
Grupa I: Szwajcaria, Izrael, Rumunia, Kosowo, Białoruś, Andora
Grupa J: Portugalia, Bośnia i Hercegowina, Islandia, Liechtenstein

Najciekawiej zapowiada się rywalizacja w grupach „B” i „C”. W pierwszej z nich zagrają Holandia, Francja, Irlandia czy Grecja. W tej drugiej Włochy, Anglia, Ukraina czy Macedonia Północna. Z kibicowskiego punktu widzenia, ciekawie będzie też w grupie „G”, gdzie los połączył Węgrów, Serbów, Czarnogórców, Bułgarów i Litwinów.

Miasta-gospodarze EURO 2024

Spotkania turnieju finałowego UEFA EURO 2024 rozegrane zostaną na stadionach aż w dziesięciu miastach za naszą zachodnią granicą. Będą to:

 • Monachium,
 • Berlin,
 • Hamburg,
 • Frankfurt nad Menem,
 • Kolonia,
 • Dortmund,
 • Gelsenkirchen,
 • Duesseldorf,
 • Lipsk,
 • Stuttgart.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x