Fatalne wieści napłynęły z obozu reprezentacji Brazylii. Fabrizio Romano potwierdził, że Raphinha nabawił się urazu mięśnia czworogłowego prawego uda. Przeprowadzone badania wykazały uszkodzenie, które wyklucza zawodnika z najbliższego spotkania turnieju.
Raphinha will now undergo intensive treatment, staying with Brazil squad at the World Cup and trying to recover for later stages.
Rapha will miss the upcoming game vs Scotland. https://t.co/ls4IGHkIVL
Mimo problemów zdrowotnych, piłkarz nie opuści zgrupowania. Raphinha pozostanie z drużyną narodową na mistrzostwach świata, gdzie podda się intensywnej rehabilitacji. Celem sztabu medycznego jest postawienie zawodnika na nogi przed kolejnymi etapami fazy pucharowej.
Wiadomo już na pewno, że 29-letni skrzydłowy nie wystąpi w nadchodzącym meczu przeciwko Szkocji. Pierwsze doniesienia po meczu z Haiti sugerowały, że uraz może być poważny, jednak najnowsze skany dają nadzieję na powrót zawodnika do gry jeszcze podczas tego turnieju.
