Drągowski w Interze? Wszystko już jasne!

Inter Mediolan poważnie zainteresowany Bartłomiejem Drągowskim – takie informacje pojawiły się we włoskich mediach. Czy jest szansa na transfer Polaka do tego klubu?

Drągowski w Interze? Wszystko już jasne!
Drągowski w Interze? Wszystko już jasne!

Inter zainteresowany Polakiem. Rozmowy były już w czerwcu.

W trakcie mistrzostw Europy, dokładnie pod koniec czerwca, pojawił się we włoskim „Tuttosport” artykuł o tym, że Bartłomiej Drągowski znalazł się na celowniku Interu Mediolan. Przedstawiciele mistrza kraju mieli nawet rozmawiać z kimś z kręgu Polaka. Golkiper z naszego kraju miał zastępować w Mediolanie Samira Handanovicia i uważano, że świetnie się do tego nadaje.

Plan na 23-latka z Polski był dla Interu prosty: w sezonie 2021/2022 Drągowski miał być rezerwowym, a potem – podstawowym bramkarzem zespołu. Niestety, wiele wskazuje na to, że ostatecznie do takiego scenariusza nie dojdzie.

Drągowski zostaje w Fiorentinie

Są już raczej bardzo nikłe szanse na to, by Bartłomiej Drągowski miał opuścić Fiorentinę. Powodem nie jest to, że Serie A rozpoczyna się już za tydzień, ale fakt, że do Interu ma trafić podobno 25-letni bramkarz z Kamerunu, Andre Onana.

Potencjalny nowy nabytek mistrza Włoch został zawieszony na rok przez UEFA za doping. Obecnie związany jest umową z Ajaksem, ale po jej wygaśnięciu to Inter ma zostać nowym pracodawcą zawodnika. Gdy tak się stanie, Drągowski w Mediolanie nie będzie już potrzebny.

Informację o Onanie podał dziennik „Corriere dello Sport”. Wydaje się, że to na tyle wiarygodne źródło, iż trudno go poddawać pod wątpliwość.

Liga włoska – kiedy start, kto z kim gra?

Włoska Serie A rusza już w następny weekend. W ten rozegrane zostaną pierwsze pojedynki w rozgrywkach pucharowych w tym kraju. Pojedynki w ekstraklasie Fiorentina Drągowskiego rozpocznie od starcia z Romą. Inter z kolei zmierzy się z Genoą.

Bartłomiej Drągowski reprezentuje barwy Fiorentiny od lipca 2016 roku. Ostatnio rozegrał 36 pojedynków w tym zespole. Osiem razy nie dał się pokonać rywalom, a łącznie wpuścił 55 bramek.

Aktualna umowa Drągowskiego z obecnym klubem jest ważna do końca czerwca 2023 roku.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button