Polska unika trudnego przeciwnika. Brązowi medaliści MŚ 2022 opuszczają polską ścieżkę barażową

Łatwe zwycięstwo w Rydze. Chorwacja pokonała Łotwę 2:0, korzystając z potknięcia Walii, co umożliwiło im awans na drugą pozycję w grupie D eliminacji do Euro 2024. Ta zmiana otwiera Polsce drogę do uniknięcia starcia z trzecią drużyną z ostatniego mundialu w barażach.

Chorwacja
Polska unika trudnego przeciwnika. Chorwacja opuszczają polską ścieżkę barażową

Chorwacja opuszczają polską ścieżkę barażową

Chorwacja, która zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2022 roku, miała dość zawirowany początek swojej drogi w eliminacjach do Mistrzostw Europy w 2024 roku. Ich droga w poszukiwaniu kolejnego sukcesu na międzynarodowej arenie piłkarskiej napotkała na przeszkody w postaci nieoczekiwanych porażek, które zdecydowanie skomplikowały sytuację w ich grupie eliminacyjnej.

Konfrontacje z reprezentacjami Walii i Turcji, dwoma doświadczonymi i wymagającymi rywalami, zakończyły się niepowodzeniem dla zespołu pod wodzą doświadczonego Luki Modricia. Przegrane te sprawiły, że Chorwaci stracili pewność i kontrolę nad swoim miejscem w tabeli w Grupie D, co postawiło ich w niepewnej i trudnej sytuacji. Tymczasem, Turcja, rywal Chorwacji, już zapewniła sobie awans, dominując w grupie i zajmując jedno z czołowych miejsc, co dodatkowo skomplikowało położenie Chorwacji.

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Jednakże, w sobotę nadeszła nadzieja i odwrócenie losów dla Chorwacji, gdy Walia, jeden z bezpośrednich konkurentów Chorwatów w walce o awans, tylko zremisowała swoje spotkanie z Armenią. Wynik ten (remisem 1:1), otworzył Chorwatom drzwi do odzyskania swojej pozycji w tabeli eliminacyjnej. Aby to osiągnąć, musieli oni pokonać reprezentację Łotwy, która uchodziła za zdecydowanie słabszego przeciwnika w ich najbliższym spotkaniu rozgrywanym w Rydze.

Chorwacki zespół, zmotywowany i zdeterminowany, nie tracił czasu i od pierwszych minut meczu narzucił swój styl gry. Ich dominacja na boisku szybko zaowocowała pierwszym golem, zdobytym już w 7. minucie spotkania. To właśnie wówczas Lovro Majer, wykorzystując swoje umiejętności i precyzję, umieścił piłkę w siatce przeciwnika, otwierając tym samym wynik meczu. Następnie, zaledwie kilka minut później, w 16. minucie, Andrej Kramarić podwójnie zwiększył przewagę swojego zespołu, strzelając drugiego gola i tym samym umacniając pozycję Chorwacji w meczu.

20 PLN BEZ DEPOZYTU

1. Rejestracja konta w Fortunie z kodem „BETONLINE
2. Zweryfikowanie danych
3. Odebranie bonusu
4. Postawienie kuponu za środki bukmachera!

Dodatkowe 500 PLN na mecz Polska - Wyspy Owcze

Reprezentacja Łotwy, mimo wysiłków, nie była w stanie skutecznie zareagować na dominującą grę Chorwatów. Przez całe spotkanie zdołali oddać zaledwie jeden strzał, który ponadto okazał się niecelny. Chorwacja, wykorzystując swoje doświadczenie i umiejętności, utrzymywała kontrolę nad meczem, co pozwoliło im na tworzenie kolejnych okazji do zdobycia bramek. Pomimo tych szans, wynik meczu nie uległ zmianie i ostatecznie Chorwaci zwyciężyli 2:0.

To zwycięstwo okazało się być kluczowym momentem dla Chorwacji w eliminacjach, ponieważ dzięki niemu udało się im wyprzedzić Walię w tabeli grupy D i zająć upragnioną drugą pozycję. Jest ona niezbędna, aby utrzymać realne szanse na awans. W decydującym meczu eliminacyjnym, który odbędzie się wkrótce, Chorwacja będzie miała szansę na ostateczne potwierdzenie swojego awansu na Euro 2024, ale tylko pod warunkiem, że pokona silną reprezentację Armenii. Z kolei Walia, która ma nadzieję na awans, znajdzie się w sytuacji, gdzie konieczne będzie pokonanie już zakwalifikowanej do turnieju reprezentacji Turcji, co może być dla nich dużym wyzwaniem.


Czytaj także:


🤔 Czy Chorwacja ma już awans?

Nie, piłkarze Chorwacji muszą wygrać z Armenią, by awansować na EURO 2024.

⚽ Jakie są szanse Walii?

Walia awansuje, jeśli wygra kolejny mecz. Walia zmiezy się z Turcją.

🏆 Kto już awansował z grupy D?

Tylko Turcja ma pewny awans na Euro 2024 w grupie D.

5 / 5. Ocen: 40

Najnowsze wiadomości

Back to top button

100 PLN w prezencie od bukmachera STS!

X